Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Ochotníci

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1881
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 188x
Působení: 188x, 189x
Ochotníci v Nových Dvorech

1881 "Ochotníci v Nových Dvorech pořádali dne 2. října představení a sehrán působivý obraz ze života Pražský Flamendr od J. K. Tyla. Novodvorští páni ochotníci náležejí, jak známo, k řadě čilých našich ochotn. jednot, takže lze se nadíti, že v brzku opět a to co nejdříve překvapí své obecenstvo novým div. večerem." (Divadelní listy 1881/ č. 35).
1883 Ochotníci v Nových Dvorech u Čáslavi uvedli veselohry Únos (Štolba), Černý Petr (Görner), Ženská srdce (Görner), Kdo má režii (Procházka). Hrálo se na radnici. Výnos věnován na konto úprav divadla. První nebožtík (Hirtl, přel. Pešková), Františkové a Františky U nás je posvícení (Hanza).

1898 Nalezenec, Maloměstské tradice
Bibliografie:
Divadelní listy 1881, č. 35, s. 310.
Divadelní listy 1883, č. 24, s. 206, č. 26, s. 222, č. 27, s. 231.

Thalie 1898, č. 4, s. 31.

Mapa působení souboru - Ochotníci

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':