Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Baryk, DLS

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 2008
Působení: 200x
Loutkové divadlo Baryk
Zakladatelem a vedoucím souboru je akademický malíř Martin Kuriš, autor pohádkových příbehů, jejichž vzniku předcházela malba jednotlivých obrazů. Opatřil je scénářem, zhotovil loutky a scénu a v neposlední řadě inicioval založení kroužku dětí z místní základní školy, které posléze naučil loutky vodit. Dnes již má Baryk v repertoáru dvě hry, Marnotratný krejčí a Petr z Drslavic.

DLS Baryk spolupracuje s Amatérským spolkem pro kulturu A.KUS, který pro jeho hry vytvořil zvukové disky s namluvením jednotlivých postav a celého děje, hudbu pro Marnotratného krejčího složil Patrik Holeček, hudbu k Petru z Drslavic pak Ondřej Šanc z Merboltic.

2008 - O Šídlovi a Teplomilovi; Kde roste štěstí; Petr z Drslavic. Účast na Festivalu loutkového divadla v Dolní Poustevně.
Bibliografie:
http://www.akus-verne.cz/divadlo-baryk.php

Mapa působení souboru - Baryk, DLS

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':