Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Farní divadlo

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1979
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1979
Působení: 197x
1979 Farář Kordík s undergroundovou skupina uvedl divadelní hru Oskara Wildea: Salome.
19. května se divadelní představení uskutečnilo. Asi dvacet herců hrálo pro padesát diváků.
Byl obviněn, že na faře v Libčevsi se konalo několik divadelních představení skupinou, která nemá zřizovatele a není registrována. Došlo tak k porušení divadelního zákona.”
***
Byl obviněn a souzen z důvodů:
Se státní správou nejen že nespolupracuje, ale....... Hraje nedovoleně divadla v prostorách fary v místech, která jsou nebezpečná pro shromažďování občanů vzhledem k technickému stavu budovy za účasti mládeže /členů HIPPIS/. Přes zákaz OK ONV pořádal divadelní představení bez povolení, prohlašuje, že v této činnosti bude dále pokračovat, jakmile se část jeho společníků vrátí z výkonu trestu.
Ztěžuje státní dohled jak se dá. Vyplývá to i ze zprávy TPVC z ONV v Semilech, kterého pan Kordík navštívil. V tom, že mu je státní souhlas ještě ponechán vidí slabost státu a bojácnost tohoto odejmutí protože on je signatář Charty 77.
Navrhuji tedy odnětí státního souhlasu k výkonu duchovenské činnosti.
Doručení obžaloby – návrhu na potrestání obviněnému a jeho předvolání k hlavnímu líčení t í m s p á c h a l trestný čin maření dozoru nad církvemi a náboženskými společnostmi ve smyslu ustanovení § 178 tr. zákona.Kordík, Josef ,KNIHA, KTERÁ BY NEMUSELA BÝT, výpis pasáží o divadle: (Výpis zaslal autor.)

Mapa působení souboru - Farní divadlo

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':