Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Řemeslnická beseda

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 187x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 188x
Působení: 187x, 188x
Divadelní představení a vystoupení organizoval též zábavní výbor Řemeslnické besedy:

1879
"Na ochotnickém divadle Řemeslnické besedy ve Velvarech dává se v neděli dne 30. března t. r. ve prospěch zřízení opatrovny malých chudých dítek místních v besedních místnostech v sále p. Jindřicha Čermáka: Politika v lese. Veselohra v jednom jednání od Putlize, přeložil J. St. Před tím Při piketu. Veselohra v jednom jednání dle francouzského. Lístky za dne lze dostati u p. Josefa Speila a večer u kasy."
(Svobodný občan č. 13 z 29. března 1879)

1880
"Silvestr Řemeslnické besedy. Po dlouhé době podařilo se zábavnímu výboru Řemeslnické besedy utěšenou zábavu uspořádati 31.prosince m.r. Četná návštěva dovršila tuto zábavu silvestrovskou. Program sliboval býti dosti rozmanitým. Poslední večer starého roku zahájen jednoaktovou veselohrou Husička z Podháje. Souhra byla dobrá, zvláště provedeny byly úlohy Julie (sl.J.) a Čížka (p. B.s.), což svědčí o svědomité píli jednotlivých dám i pánů. Další část programu vzbudila rovněž uspokojení, z níž mimo deklamace předně jmenovati sluší komické výstupy Hasič a Zabavený student. Nenucená zábava trvala až do vyčerpání programu, což dlužno též připočísti řádné přípravě ze strany obětavého hostinského p.Václ. Táborského, který se všemožně přičinil, aby své hosty znamenitým pivem a chutnými pokrmy obsloužil."
(Svobodný občan č. 2 z 10. ledna 1880)
Bibliografie:
DOBNER, Libor: Ochotnické divadlo na území někdejšího hejtmanství a politického okresu Slaný a části okresu Kladno. Rkp. 2000. kART. Viz Texty.

Svobodný občan č. 13 z 29. března 1879.
Svobodný občan č. 2 z 10. ledna 1880.

Mapa působení souboru - Řemeslnická beseda

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':