Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Republikánský dorost

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1925
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1932
Působení: 192x, 193x
Od 1925 hrála Místní skupina republikánského dorostu.

1925 v březnu – V Černé rokli, divadelní hra se zpěvy sehrána na sadě u Přibů, později opakována v Drachkově a Modlešovicích.

1926 – Lev Nikolajevič Tolstoj, Čirokov: Večer ruských aktovek; Rudolf Robl: Zvony. Hráno při slavnosti k odhalení pomníku padlým vojínům.

1928 – Eduard Šimek dle Sv. Čecha: Lešetínský kovář, národní hra se zpěvy, uvedena k uctění narozenin T. G. Masaryka. Hra provedena na zcela novém jevišti, které si pořídilo vlastním přičiněním Místní sdružení republikánského dorostu ve Slaníku. Návrh na kostru provedl Josef Hájek, malbu Stanislav Šíma, učitel.
1928 v dubnu – Vilém Neubauer: Sextánka.
1929 – Božena Rajská-Smolíková: Zelené království.

1930 – Otakar Pospíšil: Na selském gruntě, drama, režie J. Hajský; Miroslav Vrána-Trocnovský: Čára přes rozpočet, veselohra.
1932 – Václav Vrána: Vesnický furiant, hru uvedli společně s místní osvětovou komisí. "Provedení hry bylo vcelku dobré až na některé nedostatky rázu technického…."
Bibliografie:
650 let obce Slaníku, publikace, OÚ Slaník.
Archivy:
Třeboň, Státní oblastní archiv – digitální archiv:
Slaník, kronika obce 1925–1941,
https://digi.ceskearchivy.cz/DA?doctree=1kjosl&menu=3&id=121953&page=24

Mapa působení souboru - Republikánský dorost

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':