Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Sokol, LD

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 193x
Působení: 193x, 194x, 195x, 199x
LD Sokola koncem 30. let 20. stol. inicioval E. Kupský st., hrálo se v hostinci Na Staré a Na Sále, začínalo se s malými loutkami, časem dokupovány větší.

Po 1945 zřízeno loutkové jeviště v sokolovně.
V 50. letech LD stagnovalo, loutkářská činnost však nikdy zcela nezanikla.

1999 LS Sokola.

2005 v lednu pokračovala zimní sezóna loutkového divadla. Dospělí loutkáři sehráli dvě loutková představení.
Po letní přestávce se od listopadu připravovali na zahájení nové sezóny tradiční Mikulášskou nadílkou spojenou s prvním představením.
Uvedena pohádka Honzova komedie s čerty. Členové loutkového divadla: Vlastimil Vinický ze Smržova - režisér, Petr Silvar, Zdeněk Jansa, Ing. Miroslav Zich, Radka Forstová, Renata Linková, Olga Koutná, Alena Pařízková, Vlasta Němečková, Tereza Fejtová, Jaroslava Šimková.

2006 2 představení.
2007 Loutkový kroužek sehrál tři zdařilá představení, to poslední v prosinci letošního roku spojené s Mikulášskou nadílkou.
2008 Loutkový kroužek se v zimě opět pravidelně scházel a sehrál do jara dvě pohádky. Trochu se změnilo složení, ale všichni se hlavně museli vyrovnat s odchodem režiséra Vinického.
Bibliografie:
MÍSTOPIS českého amatérského divadla. II. díl N-Ž. Praha, IPOS-ARTAMA 2002, s. 69.
Archivy:
Kronika obce - 2005, 2006, 2007, 2008

Související Organizace

Mapa působení souboru - Sokol, LD

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':