Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Slezská Matice osvěty lidové

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 193x
Působení: 193x
1936 - Dne 28. června pořádala škola spolu s rodičovským sdružením, školním výborem a odborem Slezské Matice osvěty lidové v Jablunkově matiční slavnost na louce u české školy. Při tom bylo současně sehráno divadlo v přírodě "Lešetínský kovář".
Na oslavu 86. narozenin pana prezidenta T. G. Masaryka nacvičil správce školy s dospělými divadelní hru "Srážka vlaků", kterážto hra byla sehrána ve třídě zdejší školy. Také občanstvo důstojně oslavilo narozeniny pana prezidenta tím, že se zúčastnilo divadelní hry "Náš Franta".
1938 - Občanstvo zdejší obce oslavilo státní svátek tím, že se zúčastnilo divadla, které sehrál odbor Slezské Matice osvěty lidové na Písečné. Divadelní hru Legionář Lanc nacvičil učitel Petr Kadlčík.
Ve Frýdku 26. února 1939 Pavel Mazur
(Ze školní kroniky nalezené v Karviné a v roce 1955 předané ředitelství školy v Písečné.)
Bibliografie:
www.zspisecna.wz.cz

Související Organizace

Mapa působení souboru - Slezská Matice osvěty lidové

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':