Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Hasiči

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 190x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 194x
Působení: 190x, ..., 194x
Po 1903 začali hrát divadlo hasiči, 1940 zaznamenán divadelní odbor Sboru dobrovolných hasičů, činný i během okupace a po válce.

"Hasičstvu nutno vzdáti dík za to, že se staralo o kulturní život v obci v době okupace. V péči hasičstva bylo sehráno v této době několik skutečně pěkných divadelních vlasteneckých her. Hlavní zásluhu na tom měl velitel Jan Dobiáš, který vzal na sebe úlohu režiséra. Divadla byla pořádána za četnické asistence, aby byla v divadelních kusech vynechána místa, která censura vyškrtla."
(z historie SDH na web. stránkách obce)
Bibliografie:
MÍSTOPIS českého amatérského divadla, II. díl. Praha, IPOS-ARTAMA 2002, s. 80.

ROČENKA České zemské hasičské jednoty 1941, s. 88.

WEBOVÉ stránky obce - Spolky a sdružení - http://www.ohare.cz/spolky-a-sdruzeni/sbor-dobrovolnych-hasicu-ohare/z-historie-sdh-ohare/ - 21. 5. 2012.

Související Organizace

Mapa působení souboru - Hasiči

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':