Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Divadelní soubor

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 195x
Působení: 195x, 196x
1957 práce na lidové hře se zpěvy Česká polka od V. Válka spojila ke společné práci ochotníky z Nenakonic a Věrovan. Byla uvedena pod Osvětovou besedou a hrále se ve Věrovanech.
"Ochotnické divadlo existovalo i v části obce Věrovany. Mnoho ochotnických herců hostovalo v nastudovaných hrách v Nenakonicích. Významným věrovanským divadelníkem a sokolem byl také Arnošt Kovařík. Zatím se nepodařilo dohledat více z činnosti divadelního spolku Věrovany."
1958, kdy byl pro havarijní stav uzavřen sál U Prášilů, se přestalo v Nenakonicích a ochotníci přešli do věrovanského souboru.
Ochotníci přešli do Věrovan.

"Ještě v šedesátých letech zavítali do Ivaně amatérští divadelníci z Věrovan s operetou Perly panny Serafínky Rudolfa Piskáčka..."
Bibliografie:
VOLEC, Jiří: Divadelní ochotníci v Ivani. In: SILNÁ, Ingrid a kol.: Amatérské divadlo na Tovačovsku. Město Tovačov, spol. Tovačovský zámek 2010, s. 134.

MRÁZKOVÁ, Jana: Vzpomínky divadelních ochotníků z Nenakonic. In: SILNÁ, Ingrid a kol.: Amatérské divadlo na Tovačovsku. Město Tovačov, spol. Tovačovský zámek 2010, s. 199, 200.

Mapa působení souboru - Divadelní soubor

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':