Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Střední průmyslová škola keramická, Kašpárci, LD

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 2001
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 200x
Působení: 200x
2001 Loutkářský soubor Kašpárci Bechyně ve Střední průmyslové škole keramické:
Pět pohádek o Kašpárkovi – studenti si našli vlastní látku, kterou si sami posléze upravili a zpracovali. Všech pět pohádek mělo výrazné a působivé výtvarné zpracování – tvar, barevnost, nápaditost loutek, atmosféru, scénu, objevila se i stínohra a marioneta voděná zezdola. Méně zdařilé bylo režijní zpracování, na němž bylo zřetelné, že jde o začátečnickou práci. Účast na KP Loutky v Bechyni.

2002 – Kašpárek vítězem nad čarodějnicí – úprava staršího textu (více autorů), marionety na nitích z místního fundusu dřívějších loutkářů. Také způsob inscenování odpovídal "zděděnému" někdejšímu způsobu práce – tj. magnetofonová nahrávka a vodičské výkony. V inscenaci chyběly dramatické momenty – postavy spíše jen tak přicházely a odcházely, aniž by se cokoli událo. Magnetofonová nahrávka stejnoměrně plynula, i když s jistou kvalitou celkem slušné techniky jevištní řeči, takže neumožňovala prakticky žádné rozehrání akce loutkami. KP Loutky v Bechyni.

2005 v rámci oslav 150 let ochotnického divadla v Bechyni – Kašpárek vítězem nad čarodějnicí.
Bibliografie:
DRÁBEK, Miroslav: Loutky v Bechyni. AS 2001, č. 3, s. 37.

ČEJKOVÁ, Kateřina: Loutky v Bechyni 2001. Loutkář, roč. 2001, č. 3, 20.6.2001, s. 114–115, 3 foto. Referát o regionální amatérské loutkářské přehlídce. Krátce o uvedených inscenacích.

KLIEROVÁ, Marika: Loutkáři bojkotují soutěž v Bechyni kvůli porotcům. Českobudějovické listy, Českobudějovicko, roč.11, č. 64, 16. 3. 2002, s. 17, 1 fot. K důvodům, kvůli kterým loutkářské soubory ignorují letošní 3. ročník krajské přehlídky amatérských souborů Loutky v Bechyni. Citován ledenický starosta a zároveň zakladatel, herec a režisér ledenického souboru Krajánek F. Jelínek.

MÍSTOPIS českého amatérského divadla, I. díl. Praha, IPOS-ARTAMA 2001, s. 53–54.


Bechyňský městský zpravodaj, červen 2005, Kulturní kalendář. Též internet – http://www.mestobechyne.cz/customers/bechyne/ftp/www/mesto/bmz/200506.pdf

Mapa působení souboru - Střední průmyslová škola keramická, Kašpárci, LD

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':