Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Hasiči

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1925
Působení: 192x, 193x
Sbor dobrovolných hasičů, Divadelní odbor.

1925 uspořádal v zahradě hostince pana Vedlicha zábavu, na které sehrál představení Zápas o nevěstu. Knihtiskárna v Pečkách vytiskla k této události 60 plakátů. (Herci brali hru opravdu vážně a svědomitě. Nechali se nalíčit od pana Doskočila a kostýmy si zapůjčili v kolínské půjčovně maškarních a divadelních obleků F. Petránka. Po představení vyhrávala pod kaštany hudba a pánové soutěžili v kuželkách.)

1933 uvedeny hry Strýc Motal; Bim, bum, bác; Očista.
Bibliografie:
HOŘÍ!!! 1878-2008. Pamětní tisk k 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Cerhenicích. Cerhenice, Obecní úřad 2008.

PŠENIČKOVÁ, Radka: Amatérské divadlo na Kouřimsku. Magisterská diplomová práce. Brno, MU - FF - Ústav hudební vědy 2009, s. 64.

Mapa působení souboru - Hasiči

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':