Databáze českého amatérského divadla

Soubory: DDM, Bójka

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 2010
Působení: 201x
Bójka, dětský divadelní kroužek působí při Domu dětí a mládeže Bohumín a občanském sdružením Maryška v rámci volnočasového Klubu U Létající ryby. Má 10 členů z řad bohumínských školáků a je otevřena dalším školou povinným zájemcům o dramatizaci a ochotnické divadlo.

2010 - začátkem května - Bójka v Salónu Maryška uvedla pásmo skečů a kabaretních čísel nazvané ČT Bójka.
Mladí si v představení vzali na paškál známé televizní pořady, které si přetvořili k obrazu svému a zakomponovali do něj bohumínské prvky.
„Série skečů byla pro naše první vystoupení ideální volbou. Děti milují improvizaci a jak jsem poznala na zkouškách dnes již neexistujícího bohumínského spolku Jumbo, nemají rády dlouhé texty. Malý kabaret je bavil a vnášely do něj své nápady a invenci.“ uvedla vedoucí Bójky Kristina Zlámalová.

Zájmový kroužek Bójka působí pod záštitou Klubu U Létající ryby od listopadu loňského roku a navštěvuje ho bezmála deset školáků. Bójka je dalším z počinů volnočasového klubu, který při Maryšce a Domu dětí a mládeže Bohumín funguje.
„O víkendech se u nás pravidelně scházejí mladí malíři, a když za námi přišli nadšení divadelní ochotníci s tím, zda bychom je vzali pod svá křídla, řekli jsme ano. Podporujeme tvůrčí snahu mladých lidí a rádi jim pro to poskytujeme prostor,“ uvedla předsedkyně občanského sdružení Maryška Kamila Smigová.
Bibliografie:
KAVÁLEK, Petr: Ochotníkům z Bojky svědčí improvizace. i-regiony.cz. http://regiony.impuls.cz/ustecky-kraj/zpravy/ochotnikum-z-bojky-svedci-improvizace/472923&id_seznam= 22. 7. 2011

Mapa působení souboru - DDM, Bójka

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':