Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Ochotnický soubor

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 192x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 193x
Působení: 192x, 193x
Po 1918 existoval ve městě ochotnický soubor, jehož členy byli dělníci místních železáren i občané z jiných společenských vrstev. Patrně ve 20. letech se spolek rozdělil a vznikl další soubor. Není zřejmé, po jak dlouhou dobu existovaly spolky oba a kterého souboru přesně se jednotlivé zprávy týkají. V té době je zaznamenán dělnický ochotnický soubor také v Králově Dvoře, jehož je Karlova Huť součástí.
Ze záznamů vyplývá, že v Karlově Huti byl činný ochotnický soubor i 1943, ale není zjištěno, který ze spolků přetrval. Dalo by se předpokládat, že se v době okupace ochotníci soustředili do jednoho souboru, který měl umožněnu činnost.
Bibliografie:
MÍSTOPIS českého amatérského divadla, I. díl. Praha, IPOS-ARTAMA 2001, s. 345.

VE SLUŽBÁCH Thalie II. České divadlo ochotnické. Soubor dokladových statí. Liberec, V. Talík za spolupráce ÚMDOČ 1946, s. 202.

Mapa působení souboru - Ochotnický soubor

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':