Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Ochotníci

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1867
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1902
Působení: 186x, 187x, 188x, 190x
"Pokročilé obce Bylany a Třibřichy záhy pocítily význam divadla a pokusily se již v roce 1867. Z kusů sehraných uvésti možno: Čech a Němec, Jedenácté přikázání, Divotvorný klobouk a jiné." (J. N. Štěpánek, F. F. Šamberk, V. K. Klicpera).
1869 K. Š.: Dědkův kalmuk, L. Stirský: Uniforma maršále Radeckého, Pöhl, Grunert: Hluchý podomek, Josef Kajetán Tyl: Dareba.

1879 August von Kotzebue: Zmatek nad zmatek, Lomnický: Statek Lhota, Jiří Bitner: Na jedlíka půst, na lenocha tuš, F. G. Tobolecký: Proklatec, aneb, Víra, naděje, láska.

1880 V. Lipovský: Výškovský žid, A. Hora: Doktor Heřmánek, Theodor Ludwig Danis: Je hluchý!, F. V. Chalupa: Študenti v nesnázích, Josef Štolba: Bratranec, K. Š.: Dědkův kalmuk, J. Strakatý: Krejčí lékařem, František Hamza: Františkové a Františky, aneb, U nás je posvícení, Josef Václav Žák: Směnka na hubičku, Maškarní ples.
1881 Kolda Malínský: Tatínkovy juchty, František Robert Hocke: Nepravý a přece pravý, Václav Vlastimil Hausmann: Ženich z města, aneb, Klarinetista na útěku, Károly Kisfaludy: Klín klínem, Antónie Melišová-Körschnerová: Chtěla mít hrdinu, Maškarní ples.

1902 Ferdinand Lorbeer: Mlsota aneb Josefská tragedie, Josef Štolba: All right.
Archivy:
Chrudim, Státní okresní archiv:
Soudobá dokumentace, Sbírka plakátů, př.č 927-1178
Okresní úřad, u. č. 812, i.č. 9588

Související Obrázky

Bylany, Ochotníci, Klarinetista na útěku aneb Ženich z města - plakát, 1881
Bylany, Třibřichy, Ochotníci, Mlsota - All Right, 1902


Mapa působení souboru - Ochotníci

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Bylany, Ochotníci, Klarinetista na útěku aneb Ženich z města - plakát, 1881
Bylany, Třibřichy, Ochotníci, Mlsota - All Right, 1902