Databáze českého amatérského divadla

Soubory: DrO Újezdní osvětové besedy

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1958
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1962
Ochotnická činnost v obci se podle dosavadních poznatků rozvíjela ve 2. polovině 50. let a počátku let šedesátých 20. století. Tehdy zde byl ustaven divadelní odbor při újezdní osvětové besedě, jehož vůdčí osobností byl pan Malík. Sehráno bylo např. F. F. Šamberk: Jedenácté přikázání, Potopa světa od V. K. Klicpery a hrálo se také divadlo loutkové.

Hráli téměř všichni členové ČSM spolu se staršími ochotníky - z toho mj. vyplývá, že tam musel být nějaký starší soubor!!! (Plasko buduje 1955 č. 1)

1958 - loutkové divadlo - hrají pracovníci osvětové besedy " Ponocný a strašidlo" (Plasko 1958, č.5)
1962 nacvičují od V.K. KLlicpery Potopu světa (Rozvoj 1962, č. 10)
Bibliografie:
HISTORIE ochotnického divadla na severním Plzeňsku, ed. Jiří Fák. Vydal Nadační fond Mariánská Týnice ve spolupráci s Muzeem a galerií severního Plzeňska, 2006, s. 19.

Mapa působení souboru - DrO Újezdní osvětové besedy

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':