Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Mládež Církve českomoravské / DrO CČM

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1940
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1942
Působení: 194x
1941 Růže z Polomé, divadlo sehráno v Černožicích u Beranů ( 31.5. ), v Račicích u Střelce ( 1.6. ), v Lejšovce u Vejrochů ( 8.6. ), v Libřicích ( 15.6. ) a v Habřině u Papíků v místnosti tamních ochotníků.
1941 Sláva Grohmannová: Vesničko má, opereta - "Operetka byla zahájena v Račicích v sobotu dne 29.11.1941 v hostinci „u Střelce“.
K průběhu hry jen krátce poznamenávám – hlediště vyprodáno – úspěch hry naprostý. Hudba 11ti členný orchestr p. Čertnera.
Operetka byla opakována hned druhého dne v neděli dne 30.11.1941 odpol. o 1/2 15 hod a večer o 20 hodině. ( Odpoledne pro mládež ). Úspěch byl naprostý. Tímto okamžikem jsme si byli vědomi, že můžeme sehráti i sebe těžší divadelní hry – operety. Veřejné mínění jest na naší straně a jest jisto, že začínáme zastiňovati místní spolek divadelních ochotníků „Jirásek“ – který, při operetě „Divá Bára“ utržil málo úspěchů."
1942 Dramatický odbor Církve českomoravské - V operetě Tureček-Jizerský: Štěstí vstříc - Irenka Šindelářová na živém koni (zapůjčil místní mlynář). Herci: František Dušek, Pěva Krejčová, Štěpán Kotek, Toník Šimek, Jiřina Jirousková, Věra Adámková, Jaroslav Ládr, Jaroslav Tábořík, Josef Mach, Míla Svatoň, František Šindelář, Fejgl, František Malý, Malý
Balet:
Irenka Šindelářová, Růžena Adamírová, Magda Šormová, Mil. Havlová, Helena Matoušová, Míla Kuba, Špryňar, Vlasta Otradovský, Jaroslav Knajfl, Věra Peřinová
Nápověda Jaroslav Rejtmajer
Bibliografie:
Jednatelská kniha Jednoty mládeže církve českomoravské ve Smiřicích, přepsal Přemek Andrýs - http://www.smirice.eu/kultura/divadlo/jednota/jednota.htm

Související Obrázky

Smiřice, Mládež Církve českomoravské, Vesničko má, 1941
Smiřice, Mládež Jednoty Církve českomoravské, Růže z Polomé, 1941


Mapa působení souboru - Mládež Církve českomoravské / DrO CČM

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Smiřice, Mládež Jednoty Církve českomoravské, Růže z Polomé, 1941
Smiřice, Mládež Církve českomoravské, Vesničko má, 1941