Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Škola

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1888
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1904
Působení: 188x, ... 190x
Žáci školy sehráli
také několik divadelních představení.
1888 - na Štědrý den - dle K. V. Raise: V osamělé chaloupce, divadelní představení žactva bylo uspořádáno ve škole. Pro velkou účast musela být hra dokonce opakována ještě odpoledne. Opona a kulisy byly zapůjčeny od ochotníků z Krucemburka.


1904 - v listopadu - bylo c.k. okresní školní radou učitelskému sboru povoleno sehrát s dětmi divadlo, jehož výtěžek by byl věnován na zřízení Polévkového ústavu.
11. a 18. prosince byla uspořádána divadelní představení pro místní obyvatele. Pohádka Vojtěšky Balsessari-Plumlovské Zahrada sudiček byla sehrána se souhlasem divadelního spolku Bratrstvo u J. Němečka, místního hostinského. V dopoledních hodinách se hrálo pro děti a večer pro dospělé. 26. prosince bylo divadelní představení uspořádáno i ve Škrdlovicích. Výtěžek ze všech představení činil 67,57K.
Bibliografie:
VANÍČKOVÁ, Lenka: Nejstarší zmínky o výuce ve Vojnově Městci, publikováno 2004 - http://www.vojnuvmestec.cz/mestys-vojnuv-mestec/zakladni-skola-mestys-vojnuv-mestec/nejstarsi-zminky-o-vyuce-ve-vojnove-mestci.html, excerpováno VŠ 24. 3. 2013.
Archivy:
ZŠ Vojnův Městec:
Pamětní kniha národní školy, č. 01, uložena v ZŠ Vojnův Městec.
Školní KRONIKA obecné ŠKOLY Vojnově Městci, č. 02, uložena v ZŠ Vojnův Městec.

Mapa působení souboru - Škola

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':