Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Učitelský sbor, DS

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1957
Působení: 195x
DS Učitelského sboru

1955 - J. Gregor Tajovský: Ženský zákon, učitelský sbor hru sehrál dvakrát při vyprodaném hledišti ve Štítné a jednou v Jestřabí.

1957 po roční přestávce učitelé vytvořili dramatický kroužek a nacvičili divadelní hru se zpěvy -
1957 Jan Tureček-Jizerský: Muziky, muziky, hra o skladateli a kapelníkovi Fr. Kmochovi. V obci hráno 4x, na zájezdech 7x - vždy při vyprodaném hledišti.
"Škoda jen, že s podzimu nebylo možno dát nic dohromady.“ (Kronika)
1957 - Gogol: Ženitba – 6x.
1959 - Jaroslav Dietl: Nepokojné hody svaté Kateřiny, veselohra z družstevního prostředí, režie učitel Čeněk Žák, hráno 4x. Účast na okresním festivalu ochotníků, ohlas v krajském tisku. - Soubory svá představení uváděly v rámci tehdejšího okresu Valašské Klobouky, vždy na cizím jevišti; Štítenští uvedli tuto hru v Brumově 15. 5. 1959.

1961 - Vojtěch Cach: Moje teta – tvoje teta.
Bibliografie:
URUBEK, Miroslav: Historie divadelnictví ve Štítné nad Vláří. Pro DČAD duben 2013.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':