Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Škola

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1925
Působení: 192x
1925
28. a 29. 6. - R. Robl: Hastrman, dětské divadlo hráli žáci za režie Josefa Harny.
Čistého výnosu 318 Kč užito bylo na zakoupení knih do učitel. knihovny. Též do žákov. knihovny bylo za 300 Kč koupeno nových knih.

1926 - 1. a 2. 5. - Jar. Rudlofff: Utopený hastrman, hrály zdejší školní děti řízené správcem školy J. Harnou. Čistý zisk věnován na zakoupení mapy Evropy a 2 obrazů - Ctirad a Šárka a Oldřich a Božena.


1947 - 11. 5. - konána oslava Dne vítězství spojená s oslavou Svátku matek v sokolovně. Oslava zakončena dětskou divadelní hrou Jabloňový květ. Byla to zase obětavá práce místních učitelů se školními dětmi.
Bibliografie:
KRONIKY obce Velké. Red. Jiří J. K. Nebeský. Vydalo Město Hranice, Velká 2010. - http://www.historie.hranet.cz/velka/velka-kroniky2010.pdf, excp. VŠ140603

Mapa působení souboru - Škola

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':