Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Vesmír, LD

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1923
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1923
Působení: 192x
Vesmír, celým názvem Spolek pro pěstění psychických a duševních věcí v Olomouci,

zřejmě vlastnil v Úřední čtvrti budovu, v níž se nacházela i spolková místnost sdružení, kde se konala loutková představení.
O LD není mnoho známo - dochovaly pouze zmínky v deníku Pozor z roku 1923. -
Loutkáři hráli v neděli ve 3 hodiny odpoledne, a to i v letních měsících.
Existuje pozvánka k návštěvě loutkového představení pro dospělé, pořádaného 12. května 1923 spolkem Vesmír, následně na produkci 13. května téhož roku, tentokrát pro děti.
V pozvánce též uvedeno: "... spolek pořídil značným nákladem nové velké divadlo loutkové s dekoracemi akad. malíře z městského divadla olomouckého. Režie divadla má po ruce všechny moderní divadelní effekty /osvětlovací/ atd. a rovněž po stránce herecké jest prvotřídní.“
Bibliografie:
CHALUPNÍKOVÁ, Radka: Loutkové divadlo v Olomouci v letech 1918-1929. Magisterská diplomová práce. Olomouc, Univerzita Palackého, FF 2012, s. 73.

Olomoucký kraj. (Deník) Pozor, 27. 5. 1923, s. 4.
Archivy:
Archiv Husova sboru v Olomouci.

Mapa působení souboru - Vesmír, LD

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':