Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Obecná škola, LD

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1920
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1934
Působení: 192x, 193x
Loutkové divadlo obecné školy

1920 bylo LD založeno a hrálo se s loutkami 16 cm vysokými (dle článku Jindř. Veselého).

1926 - v kronice první zmínky o divadle: „4. března pohádka Kašpárek na výletě.“ Není však zcela zřejmé, zda se jedná o loutkové divadlo či o činoherní představení žáků pro rodiče atp.

„6. března 1934 pořádáno loutkové divadélko ,Dlouhý, Široký a Bystrozraký za vedení učitelů a rodičov. sdružení. - Tento zápis potvrdil existenci loutkového divadla při obecné škole v Nové ulici, ovšem, zda-li se hrála další představení, jaký byl výběr repertoáru či s jakými loutkami byly produkce předváděny, zůstává neprobádáno.
Bibliografie:
CHALUPNÍKOVÁ, Radka: Loutkové divadlo v Olomouci v letech 1918-1929. Magisterská diplomová práce. Olomouc, Univerzita Palackého, FF 2012, s. 79-80. Přílohy: Seznam loutkových divadel Olomouc-město, s. 105.

VESELÝ, Jindřich. Loutkářství na Olomoucku (též Seznam souborů). Loutkář, měsíčník pro studium a povznesení loutkářství 14, 1927–1928, č. 14, s. 146.
Archivy:
Olomouc, Státní okresní archiv Olomouc:
Fond Národní škola Olomouc-Nová Ulice. kronika 1. 1903–1940, č. 5–75. 80 (více pisatelů kroniky, takže zprávy nejsou ucelené).

Mapa působení souboru - Obecná škola, LD

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':