Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Studující

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1880
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 188x
Působení: 188x
Rousínovští studující

1880 - 15. 8. - uspořádali divadelní představení v Srpově hostinci, výnos na zakoupení učebnic pro chudou mládež školní.
1886 - 1. 8. - F. F. Šamberk: Éra Kubánkova, hráno v hostinci E. Brny.
1887 - J. K. Tyl: Jiříkovo vidění, velký úspěch měly zpěvy vsunuté do hry.
1889 - v půli srpna - Fr. Wilhelm Riese: Žádný muž a tolik děvčat, opereta, o uvedení se zasloužil učitel Jeřábek, který se pečlivě věnoval hudební režii. /Bylo to jeho poslední divadlo, byl přeložen do Bučovic./ Opereta byla prvním představením v nově vystavěné záložně, ovšem na vypůjčeném jevišti. Pisatel zprávy v Moravské orlici se pozastavoval nad tím, že městys Rousínov není tak chudý, aby nemohl vystavět stálé jeviště, které už mají mnohem menší obce v okolí
Bibliografie:
Moravská orlice 10. 8. 1880.
Moravská orlice 30. 8.1889.
Archivy:
Archiv St. Olbricht – Slavkov, Brno: excp. Moravská orlice 1880. Pro DČAD srpen 2014. Moravská orlice 1889, pro DČAD září 2015.

Mapa působení souboru - Studující

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':