Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Akademický feriální klub - studenti

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1883
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 189x
Působení: 188x
Akademický feriální klub
Členové klubu byli hlavně posluchači vysokých škol v Praze a ve Vídni, a to nejen z Hradišťska, ale také ze Strážnicka, Brodska a Kyjovska.

1883 - 10.– 12. 8. - Jednou z jeho prvních akcí byly slavnosti uspořádané společně se studentským spolkem Radhošť při příležitosti otevření Národního divadla v Praze. V rámci těchto slavností se konalo divadelní představení, v němž vystoupila herečka Národního divadla v Praze Otýlie Sklenářová-Malá, kterou do Uherského Hradiště doprovázel Eduard Vojan.

1886 - 5. 9. - Čechův večer - program: Národ sobě, ouvertura od Macha, O literární činnosti Sv. Čecha od dr. J. Herbena. Sláva Tobě, mužský sbor od Smetany. Sv. Čech: Modlitba Polky na hrobě matčině. Směs národních písní. Předzpěv Slavii Sv. Čecha. Sólová píseň pro dámu z Lešetínského kováře od Pivody. "Jak se čtou verše" - humoreska Sv. Čecha. Kovadlina zvoní - sólová píseň od Pivody. Tombola.

1887 - Josef Štolba: Vodní družstvo, poté taneční zábava. Čistý výnos ve prospěch spolku Radhošť, který podporoval chudé studenty z Moravy, Slezska a Slovenska na vysokých školách v Praze.

1897 - J. J. Kolár: Ona něco ví.
Bibliografie:
Moravská orlice 2. 9. 1886.
Moravská orlice 27. 8. 1887.


Thalie 1897-8, č. 10, s. 80.
Archivy:
Archiv St. Olbricht – Slavkov, Brno: excp. Moravská orlice 1886, 1887. Pro DČAD srpen, září 2015.

Mapa působení souboru - Akademický feriální klub - studenti

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':