Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Slezská Matice osvěty lidové, Místní odbor

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1924
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 192x
Působení: 192x
Místní odbor Slezské Matice osvěty lidové založen 6. července 1924. Předseda Karel Kuchař, přednosta stanice, jednatel Adolf Křižek, říd. učitel, pokladník Jar. Zahradníček, adjunkt na nádraží.

1924 se ustavil Divadelní kroužek, složený jen ze členů odboru, který 14. 12. sehrál hru Ot. Krištofa Dvě Růženy a pořádal silvestrovskou zábavu.. špatné jeviště

1925 - "Přípisem ze dne 25. srpna 1925 předsednictvo Slezské Matice osvěty lidové se usneslo poskytnouti odboru v hotovosti jako dar 2000 Kč podpory a 2000 Kč jako bezúročnou půjčku na 5 let na pořízení potřebného divadelního jeviště. Jeviště zhotovila firma Hanuš & Píštěk v Přívoze a je umístěno v sále u p. Jos. Postulky v Chuchelné. Ponejprv sehrán na novém jevišti kus Rud. Kneisela: Chudý písničkář, po divadle pak byla Mikulášská nadílka. Divadla se předtím nemohla hráti, poněvadž Postulka měl sál rozbouraný a neměl jsme vhodného divadelního jeviště."
Bibliografie:
ČINNOST Slezské Matice osvěty lidové na Těšínsku a Hlučínsku za rok 1924. Slezská Ostrava 1925, s. 58.

ČINNOST Slezské Matice osvěty lidové na Těšínsku a Hlučínsku za rok 1925. Upravil Frant Onderka. Slezská Ostrava 1926, s. 65.
http://www.sbc.org.pl/Content/118576/Cinnost_Slezska_Matice_osvety_lidowe_Tesinsko1925.pdf (excp.1.7.2015)
Archivy:
Knihovna Slezského zemského muzea v Opavě.

Související Organizace

Mapa působení souboru - Slezská Matice osvěty lidové, Místní odbor

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':