Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Slezská Matice osvěty lidové, Místní odbor

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1928
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 192x
Působení: 192x
Místní odbor Slezské Matice osvěty lidové v Dolních Datyních založen 12. února 1925. Předseda Jan Stibor, hajný, místopředseda Fr. Košťál, hostinský, jednatel Ad . Šudoma, správce školy, pokladník Jos. Toman ml., žel. zřizenec.

1928 Za součinnosti dramatického odboru a pomoci členstva uspořadány následujicí podniky:
1928 - 26. 1. - Josef Štolba: Závěť, hráno také v Šumbarku a na Lapačce. Před divadlem přednáška pi. M. Šudomové, učitelky mateřské školy: O životě pana presidenta ve válce.
1928 - 6. 5. - Rud. Kneisel: Pan farař a kostelník.
1928 - 17. 6. - sehrána za spoluučinkování Datyňských s D. T. J. v Šumbarku divadelní hra Václava Vrány Plavci na Volze. Kus byl pěkný, návštěva pěkná, avšak režie pohltila přijem.
1928 - 15. 7. - Jiří Balda: Pan Švejk se žení, v Datyních sehráli členové Cyklistického kroužku z Lapačky.
1928 - 9. 9. - Jiří Balda: Andulka šafářova, sehráli herci z Václavovic v přirodě, poté taneční zábava. Návštěva slabá, muselo se na ni doplatit, s Václavovicemi na polovic.
1928 - 27. 10. - uspořádána oficiální oslava 10letého výroči trvání čsl. republiky, jejíž součástí bylo představení hry Čurdy-Lipovského: Převrat za spoluučasti Ad. Šudomy a spojenych spolků ze Šumbarku.
1928 - 8. 12. - Honba na muže, sehráli herci matice spolu s členy Cyklistického kroužku představení, jež se pak opakovalo na Lapačce.
1928 - 31. 12. - pořádán za pomoci členů D. T. J. z Václavovic a Šumbarku silvestrovský večer s humoristickým programem.
Bibliografie:
ČINNOST Slezské Matice osvěty lidové na Těšínsku a Hlučínsku v roce 1928. Upravil Ant. Hořínek. Slezská Ostrava 1929, s. 43.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':