Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Čtenářský spolek

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1886
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 188x
Působení: 188x
Čtenářský spolek Zborovice

1886 - 14. 2. - sehrál divadelní představení - K. A. Görner: Černý Petr, velmi dobře hráli Jan Müller v roli starého vdovce polesného a Jan Adamiček mysliveckého mládence Viléma. Také Filomena Adamičková dobře obstála v roli Růženky. Všichni tři si získali všeobecnou pochvalu. Nato oba pánové s chutí provedli žertovný výstup Kaučukový Zulukafr. Hráno v obecním hostinci pana Haly. Čistý výnos knihovně čt. spolku.

1887 - 11. 9. - divadelní představení jednoaktovek - A. Günther: Náruživý kuřák, divadelní žert, F. F. Šamberk: Blázinec v 1. poschodí. Dobré provedení diváky mile překvapilo, protože mnoho mladých stálo na jevišti poprvé. Přípravy se ujal nadučitel Frant. Kedrůtek, který vedl přípravu představení tak, že se ochotníci dobře vpravili do jednotlivých postav a situací. Sám zazářil v prvním titulu jako Jindřich a v roli Josefa v Šamberkově veselohře hýřil vtipem a jako komik neustále rozesmával obecenstvo. Sekundoval mu přitom přítel Arthur v podání p. Vybírala. Obě hry došly "k ladnému uzavření děje".
Bibliografie:
Moravská orlice 3. 3. 1886.
Moravská orlice 10. 9., 30. 9. 1887.
Archivy:
Archiv St. Olbricht – Slavkov, Brno: excp. Moravská orlice 1886, 1887. Pro DČAD srpen, září 2015.

Mapa působení souboru - Čtenářský spolek

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':