Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Studenti ivančičtí

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1887
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 188x
Působení: 188x
Studenti ivančičtí uspořádali

1887 - 11. 8. - odpolední pěvecko-divadelní zábavu v zahradních místnostech B. Purkla. Divadelní složka - G. Pfleger-Moravský: Kapitola I, II, III, veselohra v 1 jednání; Jan Neruda: Prodaná láska, opět veseloherní jednoaktovka.

1889 - 18. 8. - studenti uspořádali zahradní zábavu ve prospěch Národního divadla v Brně v místnostech Martina Prukla. Program Žalářní scéna z Verdiho opery Trubadur; dále jednoaktovky - Ant. Wolf: Deputace, Vinc. Stojanovský: Vroucně milovaná Adéla.

1890 - o letních prázdninách se Záloženský dům, který se měl stát centrem českého kulturního a společenského života, ještě dostavoval, proto se studentské divadelní představení uskutečnilo jako "pouhá zahradní zábava". Byly sehrány 2 šťastně volené veselohry, Václava Štecha Maloměstské tradice (odměněné cenou České Thalie) a V. Krylova: Medvěd námluvčím. Studenti pozvali na představení spisovatelku Gabrielu Preissovou, která se před nedávnem přistěhovala do blízkých Oslavan. Byla vroucně přijata.
Bibliografie:
Moravská orlice 9. 8. 1887.
Moravská orlice 17. 8. 1889.
Moravská orlice 17. 8. 1890
Archivy:
Archiv St. Olbricht – Slavkov, Brno: excp. Moravská orlice 1887, 1889. Pro DČAD září 2015.

Mapa působení souboru - Studenti ivančičtí

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':