Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Čtenářsko-pěvecký spolek

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1887
Působení: 188x
Čtenářský spolek ve Slavkově u Brna
1887 - ke konci masopustu uspořádal hudební, pěveckou a taneční zábavu, velmi dobře připravenou zvláště sbormistrem Šerým. Konala se však v jediné světnici spolku, už nevyhovující ani kapacitou, ani zařízením, místnosti spolku.
1887 - 5. 7. - za ochotného a vydatného působení ochotnického spolku a Cyrilské jednoty uspořádal cyrilometodějskou slavnost ve prospěch Ústřední Matice školské v zahradě p. Obdržálka U Moravské orlice s průvodem, sborovým zpěvem ad. programem.
Večer se konalo divadelní představení her Teta na vdávání a F. F. Šamberk: Já mám příjem. Ochotníci provedli oba kusy velmi dobře, zvláště pan Kettner. "Jen bychom si přáli, aby se volbě kusů věnovala podruhé větší péče, zvláště aby se volily přiměřené kusy k účelu, jaký si ta která slavnost vytkla. Zvláště první kus bychom nebyli k provedení aspoň na ten den odporučovali."
Bibliografie:
Moravská orlice 8. 3., 19. 7. 1887.
Archivy:
Archiv St. Olbricht – Slavkov, Brno: excp. Moravská orlice 1887. Pro DČAD září 2015.

Mapa působení souboru - Čtenářsko-pěvecký spolek

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':