Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Volné sdružení ochotníků

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1918
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 191x
Působení: 191x
Po 1. svět. válce hrálo Volné sdružení ochotníků v Krsicích u Čimelic:
1918 (25. 11.) – Josef Skružný, Bedřich Vrbský: Láska nedá si poroučet (tříaktová veselohra, hrána pro dobročinné účely).
"Novinka, vděčná svou původností i jemností, s plným zdarem provedena zvláště slečnami J. Žákovou, M. Veverovou, St. Velíškovou a M. Mazancovou. Bohužel nelze dnes opatřiti vhodnějších prostředků pro výpravu a tak se hrálo za obvyklých scenických podmínek ochotnických. Krsičtí ochotníci mají v úmyslu dle plánu pokračovat, takže nastane zdravé závodění s č i m e l i c k ý m i, kteří se značným úspěchem (pí. Žáková – Kostelnička, sl. Pavelková – Jenůfa) provedli 4. listopadu Její pastorkyňu".
Bibliografie:
Al. M.: Divadlo na venkově, Otavan č.10, roč. II (XXXVII), vydáno v Písku dne 14.1.1918, s. 169. Pro DČAD Alexandr Debnar, archivář strakonického archivu v. v. (Pod zkratkou autora se skrývá studující mediciny MUC. A. Moučka, který v inkriminované době žil v Čimelicích a intenzivně žil kulturou v regionu. - A. Debnar)

Mapa působení souboru - Volné sdružení ochotníků

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':