Databáze českého amatérského divadla

Soubory: SVČ „ROROŠ, Dramatický kroužek

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 1979
Středisko volného času (SVČ) „ROROŠ", Dramatický kroužek.
Dům dětí a mládeže v Novém Městě pod Smrkem byl zakoupen a upraven v rámci ,,Mezinárodního roku dítěte“ v roce 1979. Komplexní program střediska pro volný čas, který byl v té době zpracován v DDM, byl použit i v celostátní koncepci středisek pro volný čas. Po tříletém snažení paní ředitelky Mgr. Yvety Svobodové, kdy se rušila v republice řada domů dětí, se podařilo v roce 1993 existenci Domu dětí a mládeže v Novém Městě pod Smrkem obhájit a byla mu schválena právní subjektivita.
Formou pravidelné zájmové činnosti, příležitostné činnosti, prázdninové činnosti, individuální prací s talenty, formou soutěží a přehlídek, rozmanitou nabídkou aktivit mezinárodního charakteru naplňuje a zajišťuje smysluplné využití volného času po celý rok. Každoročně je otevřeno přes 25 zájmových útvarů s pravidelnou činností.

Dramatický kroužek (DK) je určen pro děti ze 4.- 6. tříd ZŠ. Prostřednictvím dramatické výchovy bude pracovat s dětmi prostředky a postupy divadelního umění, zejména s mimetickou (napodobovací) rolí. Vedoucí Mgr. Blanka Bartošová je učitelka na Základní škole v NMpS a Bc. Pavel Šmidrkal již aktivně nepracuje, jsou členy Docela malého divadelního souboru (DMDS) v NMpS. Blanka Bartošová v pozici herečka, Pavel Šmidrkal je vedoucí, režisér a občasný herec. DMDS byl založen v r. 2005 a navázal na tradici ochotnického divadla v NMpS z let minulých. V současnosti uvádí jedno divadelní představení ročně.


2017 - Marcello D´Orta: Já to doufejme ňák zvládnu (Monolog: Tereza Selnekovičová). Účast na ObP Pohárek SČDO, Kandrdásek SČDO a Jednoaktovky SČDO, Železný Brod.
Bibliografie:
SVČ - více zde: http://ddmnmps.webnode.cz/o-nas/

Dramatický kroužek - více zde: http://ddmnmps.webnode.cz/krouzky/divadelni/

Mapa působení souboru - SVČ „ROROŠ, Dramatický kroužek

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':