Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Katolický spolek

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1911
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 191x
Působení: 191x
Katolický spolek -
1911 - zač. října - jako první hra na novém spolkovém jevišti sehrána výpravná hra z dob rytířských - Zrušená přísaha od F, V, Bukovce. "Ačkoli kus je poněkud zdlouhavý a málo dramatický, sehrán byl snaživými ochotníky k velké spokojenosti obecenstva, které do posledního místečka naplnilo prostraný sál. Úspěch večera byl dokonalý. Nádherné odiv budící kostýmy rytířské byly vypůjčeny od Marie Štanderové z Prostějova.
Jeviště jest nádherným dílem malíře Franty Ziegelheima v Přerově. Po stránce technické není prý zcela bezvadné, snad pro nedostatek místa, zato malba jest dílem mistrovským."

1911 - zač. listopadu - J. E. Šlechta: Modlitba na hřbitově, sehráno 2x ochotníky na novém spolkovém jevišti s velikým úspěchem. Jistě k tomu pomohlo krásně malované nové jeviště, osoby byly výborně maskovány a celý kus byl dobře nacvičen.
Bibliografie:
Našinec 8. 10., 12. 11. 1911.
Archivy:
OLBRICHT, St., Brno – Slavkov, excp. Našinec 1911, pro DČAD únor 2017.

Mapa působení souboru - Katolický spolek

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':