Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Havlovice, Divadelní amatérský klub

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 2017
Při ohnivých diskuzích u zlatavého moku vznikla u nás v Havlovicích myšlenka obnovit činnost divadelního spolku. Slovo dalo slovo, vznikla skupinka, která se s ohromným nadšením pustila do díla. Noví a nadšení divadelníci mě požádali o pomoc. Nemusela jsem se ani dlouho rozmýšlet, hned jsem přikývla. Text napsal Vladimír Míl. Začali jsme malinkou scénkou o vodnících, kterou jsme hráli pod širým nebem. Kupodivu – přišel úspěch a my se tedy pustili do další práce. Dali jsme si jméno Divadelní Amatérský Klub čili DAK. Doufali jsme, že budeme moci zkoušet na jevišti, které je v kulturním domě, ale protože je tento prostor hodně využíván na různé akce a my nemohli zkoušet, jak bychom potřebovali, poskytli nám Čepelkovi prostory nad restaurací, kde je stále to staré a krásné jeviště, kde vládne duch souboru, který v Havlovicích kdysi byl. S velikou pokorou jsme začali prostory využívat, možná se na nás všichni tehdejší herci a členové koukají z divadelního nebe a pomáhají nám.
Nyní nadešel čas – máme první premiéru na velkém jevišti, první velké divadlení pro všechny členy našeho DAKu. Tuto hru napsal opět Vladímír Míl, je to příběh o pohádkových příšerkách v dnešním světě. Vše jsme si připravili sami, kostýmy, kulisy, zvuk, světla, plakáty, propagaci, režii. Bez finanční pomoci obce by to ale nešlo – moc děkujeme. Doufám, že s pomoci všech zúčastněných Vám připravíme pěkný večer, že se aspoň trošku pobavíte... Starosti nechte doma!
A pokud ve Vás zaplápolá alespoň malý plamínek pro NAŠE divadélko, budeme rádi, když nás podpoříte další návštěvou na dalším našem představení, které se už chystá. Přeji krásný divadelní zážitek a prosím o odpuštění malých chybiček, dnes jsme prvňáčci. Jana Sedláčková, režie


2017 - Vladimír Míl: PROMĚNY. Komediálně pohádkový příběh i pro dospělé. Režie Jana Sedláčková. Premiéra 15.4. 2017. Účast na KP Miletínské divadelní jaro 2018.
Bibliografie:
ÚPICKÉ DIVADLO, elektronický zpravodaj č. 5, str. - viz. Přílohy

Mapa působení souboru - Havlovice, Divadelní amatérský klub

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':