Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Tyl

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1945
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 194x
Působení: 194x
1945 Jednotný výbor div. ochotníků (na jeho založení pracoval předválečný mistí ochotník Josef Maret od poloviny června 1945) se samostatnými odbory dramatický J. K. Tyl, dále hudební, operní a operetní, pěvecký, zábavní.

Nejproduktivnější byl DrO Tyl,
zkoušel v hotelu Pošta (stál v prostoru pozdějšího Thermalu, zbourán), a na prvních zkouškách se scházelo kolem 45 bývalých i nových ochotníků.
Zahájil 18. 11. 1945 premiérou Stroupežnického aktovek Mikuláš Dačický z Heslova, Zvíkovský rarášek a Paní mincmistrová, režie Maret.
Bibliografie:
JÁCHYMOVSKÝ, Vladislav: České ochotnické divadlo v Karlových Varech. In: Divadelní studio D3 Karlovy Vary 1961-1996. Kalovy Vary, Divadelní studio D 3, s. 1-3.
Archivy:
Praha, Národní archiv: Fond ZU Spolky 1941-1947, i. č. 429/1467/1945, Dramatická jednota J. K. Tyl.

Mapa působení souboru - Tyl

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':