Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Občanská beseda na Novém Městě, DrO

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1916
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 1917
Působení: 191x
V období 1. světové války hrál v Jičíně Dramatický odbor Novoměstské besedy (též Občanské besedy na Novém Městě, užívány oba názvy).

1916 v prosinci – Ferdinand Oliva: Válečný sňatek. Režie František Filip, místní pekař a písmák. Hrálo se v Sokolovně, dvě představení.

1917 o Velikonocích – Karel Leger: Slepý; Karel Horký: Srážka vlaků. Obojí režíroval František Filip.
V létě – František Ferdinand Šamberk: Palackého třída 27, hráno v sokolovně; František X. Svoboda: Mlsáníčko (jednoaktovka), hrálo se v přírodě – v Libosadu.
Výtěžek z her byl věnován ve prospěch stravování místní chudé školní mládeže ve válečné kuchyni.
Bibliografie:
BROKEŠOVÁ, Gabriela: Stalo se před sto lety, podzim 1916. In Hurá, muzeum – bulletin Regionálního muzea a galerie v Jičíně, říjen 2016, č. 4/2016.

BROKEŠOVÁ, Gabriela: Stalo se před sto lety, jaro 1917. In Hurá, muzeum – bulletin Regionálního muzea a galerie v Jičíně, duben 2017, č. 2/2017.

BROKEŠOVÁ, Gabriela: Stalo se před sto lety, léto 1917. In Hurá, muzeum – bulletin Regionálního muzea a galerie v Jičíně, červen 2017, č. 3/2017.
Poznámka:
Nové Město = čtvrť města Jičín.
Obor činnosti:
činohra
divadlo v přírodě
Typ souboru:
soubor víceúčelového spolku

Mapa působení souboru - Občanská beseda na Novém Městě, DrO

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':