Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Základní umělecká škola J. B. Foerstera

Stav: aktivní
Působení: 201x
Divadelní soubor ZUŠ Jičín tvoří třicet žáků literárně-dramatického oboru, pěti až šestnáctiletých. Mnozí z nich studují i obor pěvecký – jejich pěvecký talent bývá využíván při představeních. U větších divadelních projektů soubor spolupracuje s oborem tanečním, tak je tomu i v případě muzikálového představení Stvoření světa, a s unikátním symfonickým orchestrem školy, v němž hraje skoro padesát dětí. Soubor vznikl teprve v loňském roce, stihl už ale nastudovat kromě muzikálu i dvě divadelní jednoaktovky, děti uvádějí koncerty a recitují, podílely se i na velkém komponovaném pořadu ke stoletému výročí republiky. Někteří “herci a herečky” se už stávají spoluautory dalších připravovaných divadelních projektů (info z adresy http://www.trestskedivadelnijaro.cz/project/stvoreni-sveta/).


2019 - Stvoření světa, hudba Otakar Kovář, scénář a texty písní Martina Komárková, choreografie Alena Lyczkowski. Účast na KP Třešťské divadelní jaro - cena Otakaru Kovářovi za hudbu.
Bibliografie:
Informace o škole:
https://www.zusopen.cz/seznam-skol/zakladni-umelecka-skola-j-b-foerstera-jicin-63/

Mapa působení souboru - Základní umělecká škola J. B. Foerstera

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':