Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Vojan

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1916
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 193x
Působení: 191x, 192x, 193x
1916 založen DS ochotníků.
1916 pod vedením ředitele školy Roberta Svobody sehrál divadení kroužek veselohry Prodaná láska a Penzionát paní Borské. Hrálo se v hostinci (pozdější U Kozlů).
1924 název DS Vojan v Tikovicích.
I několik představení v přírodě Pod kopcem Radúz a Mahulena, Strakonický dudák, Kráska ze Šumavy, Naši furianti, Děti kapitána Granta. Režie Svobodová, výprava a hudba Robert Svoboda. Soubor činný do
1938, kdy Robert Svoboda odešel do důchodu.
Bibliografie:
HADAČOVÁ, Radka: Záznam údajů o činnosti amatérského divadla v Ořechově u Brna. 1997. Rkp. 2 s. kART.

PEŠKA, Vlastimil: Úhledné škatulky aneb 100 roků Ořechovského divadla. Vydalo Ořechovské divadlo ke 100. výročí svého založení. Ořechov 2003. 87 s. kART.

Nejobsáhlejší informace o souboru v publikaci Vlastimil PEŠKA: Úhledné škatulky aneb 100 roků Ořechovského divadla. Zde mj. seznam vůdčích osobností, ochotníků, inscenací, ocenění a resumé v češtině, angličtině a němčině. Jsou zde ale některá data, která neodpovídají do té doby zjištěným. Pro tento případ byla ale použita s předpokladem, že jde o poslední, tedy nejspíše nejlépe ověřené skutečnosti. (Jiří Macek)

Mapa působení souboru - Vojan

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':