Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Plkoň

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 1994
Působení: 199x
Od 1994 Plkoň, ochotnický kroužek vršovické farnosti, ved. Vojt. Vaněk, řečený Wana. Nejprve zkoušeli v kostele sv. Václava, později v Jedličkově ústavu na Praze 4.
1995 Pohádka O líném Larsovi.
Poté vlastní představení "OO-bludách", kreativní hra, kdy za pomoci zvuků a slov dávali členové souboru dohromady názvy postav a potom jednotlivé charaktery. Při ní vznikl název Plkoň.
1996 "Drama na oceáně" - Okřídlené vejce na motivy P. H. Camiho.
1997 v rámci oslav 95. povýšení Vršovic na město uvedl OS Plkoň v kapli kostela sv. Václava v Praze 10-Vršovicích Zvíkovského raráška.
Druhá skupina připravila nacvičila příběh "O panně Hybrilindě", středověkou pohádku, jejíž autorem je Wana.
1999 sehráli autorskou hru Ivana aneb Hutný duchovní pokrm. Hra znamenala ukončení společné činnosti - členové maturovali a rozcházeli se, jen pomalu se rozbíhala další etapa.

2001 se po roce obnovený PLKOŇ pokouší znovu navázat na staré dobré kořeny s novými lidmi a s novým nasazením. Co zůstává, je liberální přístup k hraní (jde víc o to se setkávat a přátelit, než každoročně nacvičit minimálně jedno představení).
Členové sami nadále skládají hudbu k představením a sami si vytvářejí kostýmy a výpravu včetně rekvizit.
2004 pohádka "Jak princezna Alžběta hledala ženicha".
Bibliografie:
SMRČEK, Ota: Pražská přehlídka ´99. AS 1999, č. 2, s. 3–4.
Archivy:
A KU MHMP
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':