Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Hasiči

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 188x
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 191x
Působení: 190x, 191x
Dobrovolný hasičský sbor byl ve Lhotě založen r. 1882.
"O tom, že vedle oblíbených a tradičních hasičských plesů působil sbor na poli kultury i v uměleckém snažení, dozvídáme se zprostředkovaně ze zápisu výborové schůze dne 8. prosince 1904. Tehdá bylo dojednáno zapůjčení jeviště od Občanské besedy v Žilině, přičemž z jeviště zaplatí sbor 10 krejcarů a případné poškození nechá na svůj účet upraviti...“

1905 poděkování Sboru dobrovolných hasičů rolníkovi Antonínu Kohoutovi, který „...zde již podvakráte vzal sobě práci cvičením domácích ochotníků ku provozování divadelní hry ve prospěch hasičského sboru“.

1906 před mikulášskou zábavou v hostinci Fr. Rojta představení, k jehož provedení bylo zapůjčeno jeviště od spolku Vlast.

1910 Sbor dobrovolných hasičů projednal s hospodářskou Besídkou možnost společného pořízení jeviště.
Bibliografie:
JANKOVEC, Jiří - ČEPIČKA, Ladislav: Nejstarší tradice spolkového a společenského života ve Lhotě. Pro obec Lhota vydalo regionální sdružení Křivoklátsko. 2001. kART.

Související Organizace

Mapa působení souboru - Hasiči

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':