Databáze českého amatérského divadla

Soubory: Kamzík, LD

Stav: neexistuje
Založení / první zpráva: 1972
Ukončení činnosti / poslední zpráva: 197x
Působení: 197x
Po ukončení činnosti profesionálního loutkového divadla v Karlových Varech, byl z popudu tehdejšího ředitele OKS Schlaegela, bývalého člena
profesionálního souboru

1972 založen LS Kamzík, vedl jen Jan Hajný, režisér, dalšími zakladateli byli Jana Reinišovgá, zástupkyně vedoucího, Oldřiška Příhodová, herečka, Milan Lučko, zvukař.
Noví členové Dana Čermáková, Jiří Panc, p. Reiniš, manželé Čihákovi, Jiřina Vávrová, Eva Nováková, Jan Hajný ml., Helena Truxová, Blanka Kolářová, Dan Aschenbrener, výtvarník Jiří Radechovský, později výtvarník Josef Anderle a herečky J. Jakoubková a D. Slaninoivá.
Hráli s maňásky a javajkami,
1973 zahájili hrou Kouzelné galoše (Matvějev), dále Kašpárkův hlídací ústav (Cinybulk), Líný Honza (Lada),
nejúspěšnější Jak to bylo s bonbónovou bábou (Čermáková, Anderle, Hajný), autorská parafráze na Perníkovou chaloupku, premiéra ve vyprosdané Malé scéně hotelu Thermal, časté zájezdy do okolí.
1979 činnost ukončena, důvodem byly problémy s tím, že soubor neměl vlastní scénu a prostor pro skladování vybavení a posléze ani základní finanční zabezpečení.
Bibliografie:
HAJNÝ, Jan: Informace pro MČSD. Rkp 2000. kART.

Související Obrázky

Jak to bylo s bonbónovou bábou (Andrle - Čermáková)
Líný Honza (Lada), v. J. Andrle.  SA Jan Hajný


Mapa působení souboru - Kamzík, LD

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Líný Honza (Lada), v. J. Andrle.  SA Jan Hajný
Jak to bylo s bonbónovou bábou (Andrle - Čermáková)