Databáze českého amatérského divadla

Soubory: ZUŠ, Mrsťa Prsťa / Junior’s; J´s / Malé divadlo / Dram /a tak

Stav: aktivní
Založení / první zpráva: 1999
Působení: 200x, 201x
Kouřim, Divadélko Mrsťa Prsťa, ZUŠ.

Dva v jednom:
2002 - 1) podle W. Shakespeara: Romeo, Julie a tak dál,
2) parodie na rodokapsové westerny Ivan Vyskočil: Od La Platy k Fergussonu, r. Martin Drahovzal – výchozí povídka I. Vyskočila Padni padouchu), r. M. Drahovzal. Účast KP Dětská scéna Stochov. Účast na Náchodské prima sezóně a na Náchodská Prima sezóna, CP studentského divadla 2003 - ocenění souboru za precizní vědeckou přednášku o westernu v inscenaci Od La Platy k Fergussonu - doporučení na JH 2003 na 4. místě. Budějcká Thálie. Účast KP Klicperovy divadelní dny, Sadská. Účast KDP, Vysoké nad Jizerou - doporučení na JH na 1. místě. Účast na Chudé divadlo, Praha-Jinonice 2003.

2004 - Mrsťa Prsťa při ZUŠ, Martin Drahovzal podle Didiera Kaminky: Panika? Panika. Panika! aneb Jak nevyloupit banku, r. Martin Drahovzal. Doporučení na 2. místě na FEMAD Poděbrady/ Divadelní Třebíč. Účast na Náchodská Prima sezóna a na Náchodská Prima sezóna, CP studentského divadla - ocenění souboru za výtvarnou dobovou stylizaci šedesátých let. Doporučení na 2. místě na NP Krakonošův divadelní podzim, Vysoké nad Jizerou.

2005 Mrsťa a Prsťa, Maškaráda - KP Prima setkání.

2005 Martin Drahovzal, autor a režie: Zuzana čarodějka, aneb a ochraň nás před šelmou, účast v Sadské. "Vnitřně přesvědčivé a technicky zvládnuté herecké výkony, schopnost partnerského jednání", ale "značně spletitá změť vztahů, motivů, linií je příčinou jisté dramaturgické roztříštěnosti". (LR - Čtvrtletník divadla pro děti, 2006 - léto). Účast na Náchodské prima sezóně a na Náchodská Prima sezóna, CP studentského divadla 2006.

2007 - na motivy povídek R. Dahla Martin Drahovzal: Skopci na porážku aneb lásky plné rošády, r. Martin Drahovzal. Účast: POPAD Praha, KP Sadská - nominace na CP, NP Vysoké nad Jizerou.

2008 - podle předlohy Mrtvá nevěsta Tima Burtona: Malenkyj vjerch aneb Mrtvá vs. Živá. Účast na KP Prima setkání, Nové Strašecí - doporučení do širšího výběru Šrámkova Písku.

2009 - Martin Drahovzal podle stejnojmenného filmu Tima Burtona: Mrtvá nevěsta, r. Martin Drahovzal. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - cena za inscenaci, cena za režii Martinu Drahovzalovi, čestné uznání za kostýmy. Účast na Čechův divadelní podzim, Praha.

2009 – Martin Drahovzal podle Agáthy Christie: Deset malých černoušků. Režie Martin Drahovzal. Účast na KP Klicperovy divadelní dny Sadská.

2010 - Mrsťa Prsťa Junior´s, Václav Marhoul: Mazaný Filip, r. Martin Drahovzal a Mrsťa Prsťa. Účast na KP Klicperovy div. dny Sadská - nominace na NP KDP. Účast na NP KDP.

2010 - Mrsťa Prsťa, Pierre Ambroise, Francois Choderlos de Laclos: VALMONTOVY NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI, r. Martin Drahovzal. Účast na Čechův divadelní podzim, Praha.

2010 - Martin Drahovzal podle románu Choderlose de Laclose: Valmontovy nebezpečné známosti, r. Martin Drahovzal. Účast na FEMAD, Poděbrady.

2011 - Mrsťa Prsťa Junior's, Martin Drahovzal: Sbal Špita a vypadni!!! Účast na KP Valašské křoví, Slavičín, cena souboru za herectví a za inscenaci - doporučení na NP Mladá scéna Ústí nad Orlicí.

2011 - podle románu Choderlose de Laclose: Valmontovy nebezpečné známosti, r. Martin Drahovzal. Účast na KP Klicperovy div. dny Sadská - čestné uznání Martina DOBIÁŠOVÁ a Tomáš AUTERSKÝ za herecký výkon, cena za nejlepší ženský herecký výkon Lenka AUTERSKÁ a cena za nejlepší režii Martin DRAHOVZAL. Dne 12.2.2017 uvedeno v Činoherním klubu - Činoherní klub uvádí.

2011 - Mrsťa Prsťa Junior’s při ZUŠ, Václav Marhoul, Martin Drahovzal: Mazaný Filip. Účast na KP Wintrův Rakovník - host přehlídky. Účast na Čechův divadelní podzim, Praha.

2012 - Mrsťa Prsťa, Martin Drahovzal, J.Updike, G.Miller: Čarodějky z města E. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - čestné uznání Kristině Hejdukové za herecký výkon a cena Radce Pšeničkové a Martině Dobiášové za herecký výkon.

2012 - Mrsťa Prsťa Junior´s, I.N.Cognito dle předlohy B. Wildera a I.A. Diamonda: Někdo to rád…(horké?), r. Martin Drahovzal. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - čestné uznání Lence Auterské za herecký výkon v roli Sugar a cena Tomáši Milbachovi za herecký výkon v roli Dafne. Účast na KP Klicperovy divadelní dny, Sadská - Hlavní cena za režii - Martin Drahovzal. Účast na Čechův divadelní podzim, Praha.

2013 - Mrsťa Prsťa Junior´s, dle „duchaplných“ filmů Tima Burtona: Deadline (...a co bude pak?), r. Martin Drahovzal. Účast na KP Klicperovy divadelní dny, Sadská - cena za nejlepší inscenaci, cena za nejlepší režii Martin Drahovzal, cena za nejlepší herecký výkon Veronika Růžičková, čestné uznání souboru za scénografii, čestné uznání za herecký výkon Klára Spodniaková, nominace s přímým postupem na NP KDP. Účast na NP KDP - čestné uznání souboru za scénář a apelativní jevištní výpověď inscenace a Tomáši Milbachovi za postavu Zoltána a cena Veronice Růžkové za postavu Perly. Účast na Divadelní tříska, Praha.

2014 - Mrsťa Prsťa J´s, J.S. Le Fanu: Tajemství hostince U Létavého draka. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - čestné uznání souboru za inscenaci.

2014 - Mrsťa Prsťa Junior´s, podle novely Sheridana Le Fanu napsal Martin Drahovzal: Tajemství hostince U létajícího draka. Účast na KP Klicperovy divadelní dny, Sadská - čestné uznání za výběr hudby a roli hraběte Martin Drahovzal a soubor za scénografii.

2014 - Mrsťa Prsťa Juniors, Malenkyj vjerch aneb Mrtvá nevěsta (kabaret, ve kterém je namíchán peprný koktejl „pokleslé zábavy“, hudby a tance). Účast na Pohárek SČDO, Velká Bystřice.

2015 - Mrsťa Prsťa Junior´s, texty autorů Bourbona Kida, Petra Štěpána a Jana Šotkovského: Měsíční kámen, r. Martin Drahovzal. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - čestné uznání Martinu Drahovzalovi za režii, souboru za inscenaci a cena souboru za dramaturgii - doporučení na CP Mladá scéna Ústí nad Orlicí.

2015 - DS Mrsťa Prsťa, William Shakespeare: Mnoho povyku pro nic, r. Martin Drahovzal. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - čestné uznání souboru za svébytný inscenační pokus o jevištní ztvárnění. Účast na KP Klicperovy divadelní dny, Sadská - hlavní cena za nejlepší inscenaci, za scénář a režii a za scénografii - nominace na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim. Účast na NP Krakonošův divadelní podzim - čestné uznání Lence Auterské za role Héry a Huga, cena souboru a Martinu Drahovzalovi za inscenační koncept, Martinu Drahovzalovi za role Dona Pedra a Dona Juana, Tomáši Milbachovi za role Claudia a Dagoberta a souboru za scénografii a hlavní cena souboru za inscenaci - nominace na CP JH 2016. Účast na NP Jiráskův Hronov 2016. Účast na Shakespearovy slavnosti, Železný Brod 2016. Účast na Klášterecké divadelní žně 2016. Účast na Divadelní podzim..., Říčany 2016.

2016 - MNOHO POVYKU PRO NIC ANEB SIR WILLIAM BY SE DIVIL, r. Martin Drahovzal a Mrsťa Prsťa. Účast na Divadle v přírodě, Praha-Horní Počernice.

2016 - Mrsťa Prsťa, Martin Drahovzal: SBAL ŠPITA A VYPADNI, r. Martin Drahovzal. Účast na KP Klicperovy divadelní dny, Sadská - cena za nejlepší ženský herecký výkon Veronika Růžková v roli učitelky, čestné uznání Tomáš Milbach za roli Špita a Martin Drahovzal za výběr hudby.

2016 - Malé divadlo Kouřim - Martin Drahovzal a MDK: …DOKUD VÁS SMRT NEROZDĚLÍ!, r. Martin Drahovzal a MDK. Účast na KP Sněhový Brněnec - Cena za herecký výkon Ondřeji Hamplovi v roli Olivera, Ladě Austové v roli Barbary, Cena za režii Martinu Drahovzalovi, Cena Divadlo MDK Kouřim za výpravu , Cena souboru Divadlu MDK Kouřim za inscenaci hry „...dokud vás smrt nerozdělí!“ ČU - Eva Koberová za herecký výkon v roli Thurmontové, Lukáš Dědek za herecký výkon v roli Goldsteina. Cena za inscenaci - NOMINACE NA KDP. Účast na NP Krakonošův divadelní podzim - čestné uznání Ladě Austové za roli Barbary R., Ondřeji Hamplovi za roli Olivera R. a souboru za inscenaci a cena Martinu Drahovzalovi za režijně scénografické řešení a Lukáši Dědkovi za roli Goldsteina - doporučení na CP Jiráskův Hronov 2017.

2018 - Mrsťa Prsťa, Dram /a tak/, Martin Drahovzal podle literární předlohy Agathy Christie: NA KOHO TO SLOVO PADNE..., r. Martin Drahovzal. Účast na Divadle v přírodě, Praha-Horní Počernice. Účast na KP Klicperovy divadelní dny, Sadská - cena Julii Horčákové za výkon v roli Eleny Chauvinoé a čestné uznání Martinu Drahovzalovi za práci s mladým kolektivem.

2019 - M. Drahovzal, B. Stoker: ZLOČIN NA LIPNICI ANEB DRACULA JE ZPĚT (crazy komedie), r. M. Drahovzal. Účast na KP Sněhový Brněnec. Nominace na KDP Vysoké nad Jizerou 2019, Cena Martinu Drahovzalovi za scénář a režii inscenace, Cena MDK Kouřim za inscenaci, ČU Eva Koberová za herecký výkon v roli Evy, Tomáš Musil za herecký výkon v roli Toma, Pavel Mareček za herecký výkon v roli Kentána, Tereza Benešová za herecký výkon v roli Terky v inscenaci. 1. Místo v Anketě diváka. Účast na KDP, Vysoké nad Jizerou - čestné uznání Tomáši Musilovi za roli Toma / Jonathana a cena Tereze Benešové za roli Terky / Upíra.

2019 - Mrsťa Prsťa, Dram /a tak/, kolektiv souboru: Tety na zabití. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - čestné uznání Julii Horčákové za roli Heleny Hrobníkové, Lucii Borovičkové za roli Emmy Macháčkové, Elišce Lokajové za roli Marty Macháčkové a Janu Bugovi za roli Jiřího Macháčka.

2019 - Mrsťa Prsťa J´s, Paul Pörtner, Mrsťa Prsťa Junior´s, Martin Drahovzal: Zběsilé nůžky (Zběsilé N. aneb Další paní na holení), režie a výprava Mrsťa Prsťa Junior´s. Účast na KP Valašské křoví, Slavičín - čestné uznání Janu Bugovi za roli Matěje Veverky, souboru za inscenaci a za souhru s diváky a cena Petru Žďárskému za roli Antonína Řezníčka - doporučení na CP Divadelní Piknik Volyně. Účast na KP Klicperovy divadelní dny Sadská - ceny Petrovi Žďárskému za roli Tonyho Řezníčka, Tereze Fabianové za roli Barbary Markové, souboru za výpravu a souboru za inscenaci - doporučení na CP KDP Vysoké n. Jiz.
Bibliografie:
XXXVIII. Národní přehlídka venkovských divadelních souborů - Vysoké nad Jizerou 12. až 20. října 2007. Program a Plakát.

BARANOWSKÁ, Kateřina: Klicperovy divadelní dny Sadská 2005. AS 2005, č. 3, s. 38. Foto.

GREGAR, Alexandr: Vysocké rituály - KDP 2007. Amatérská scéna 2007, č. 6, s. 20.

HOSKOVCOVÁ, Markéta: Prima Prima sezóna? AS 2004, č. 3, s. 22–26.

Klicperovy divadelní dny 2007. Průběh a program. Internet.

LHOTSKÁ, Jiřina: Stochov se stává pojmem. Deník dětské scény 2002/0.

OPEN AIR PROGRAM při XVI. ročníku mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů - http://www.pocoapoco.cz/download/open_program.pdf

SMRČEK, Otto: POPAD 2007, AS 2007, č. 2, s-. 12-13.

STROTZER, Milan: POPAD 2003 aneb Nepominutelný vzestup. AS 2003, č. 2, s. 3–8.

STROTZER, Milan: POPAD 2004. (Pražská otevřená přehlídka). AS 2004, č. 2, s. 3–7.

ŠOTKOVSKÝ, Jan: Valašské křoví se má k světu i v roce 2009. Amatérská scéna 2009, č. 2, s. 66 - 67.

TOMAS, Karel: Náchodská prima sezóna – město studentů plné – bude alespoň napřesrok? AS 2003, č. 3, s. 4–6.

TOTHOVÁ, Martina: Prima setkání ve Strašecí v roce 2008. AS 2008, č. 2.

VONDRUŠKA, Jaroslav: Klicperovy divadelní dny Sadská 2010. Amatérská scéna 2010, č. 4, s. 38-39.

Související Osobnosti

Související Ročníky přehlídek

Související www odkazy

Související Obrázky

Divadelní soubor Mrsťa Prsťa ZUŠ Kouřim, Skopci na porážku, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2007
KDP 2007, osobnosti festivalu, Drahovzal Martin
Kouřim, Mrsťa Prsťa Junior's, Sbal Špita a vypadni!!!, 2011
Kouřim, Mrsťa Prsťa Junior´s, Deadline (...a co bude pak), KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2013
Kouřim, Mrsťa Prsťa Junior´s, Deadline (...a co bude pak), KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2013
Kouřim, Mrsťa Prsťa Junior´s, Deset malých černoušků, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2009
Kouřim, Mrsťa Prsťa Junior´s, Mazaný Filip, 2010
Kouřim, Mrsťa Prsťa Junior´s, Mazaný Filip, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2010
Kouřim, Mrsťa Prsťa Junior´s, Tajemství hostince U létajícího draka, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2014
Kouřim, Mrsťa Prsťa,   Romeo a Julie a tak dál
Kouřim, Mrsťa Prsťa, ..a ochraň nás před šelmou
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Malenkyj vjerch aneb Mrtvá vs. Živá, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2008
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Malenkyj vjerch aneb Mrtvá vs. Živá, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2008
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Mnoho povyku pro nic, CP KDP Vysoké nad Jizerou 2015
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Mnoho povyku pro nic, CP KDP Vysoké nad Jizerou 2015
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Mnoho povyku pro nic, CP KDP Vysoké nad Jizerou 2015
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Mnoho povyku pro nic, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2015
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Mrtvá nevěsta, 2009
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Na koho to slovo padne, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2018
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Na koho to slovo padne, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2018
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Někdo to rád...(horké?), KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2012
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Romeo a Julie a tak dál, 2003
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Sbal Špita a vypadni!, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2016
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Sbal Špita a vypadni!, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2016
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Skopci na porážku aneb lásky plné rošády, CP KDP Vysoké n. Jiz. 2007
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Skopci na porážku, 2007
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Valmontovy nebezpečné známosti, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2011
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Zuzana čarodějka, 2005
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Zuzana čarodějka, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2005
Kouřim, ZUŠ, Mrsťa Prsťa / Junior´s, Mazaný Filip, KP Wintrův Rakovník 2011
Kouřim, ZUŠ, Mrsťa Prsťa Junior´s, Mazaný Filip, KP Wintrův Rakovník 2011
Kouřim, ZUŠ, Mrsťa Prsťa Junior´s, Zběsilé N., KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2019
Kouřim, ZUŠ, Mrsťa Prsťa Junior´s, Zběsilé N., KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2019


Mapa působení souboru - ZUŠ, Mrsťa Prsťa / Junior’s; J´s / Malé divadlo / Dram /a tak

Mapy jsou v testovacím provozu. Data nemusí být přesná a úplná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
KDP 2007, osobnosti festivalu, Drahovzal Martin
Kouřim, Mrsťa Prsťa,   Romeo a Julie a tak dál
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Romeo a Julie a tak dál, 2003
Kouřim, Mrsťa Prsťa, ..a ochraň nás před šelmou
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Zuzana čarodějka, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2005
Divadelní soubor Mrsťa Prsťa ZUŠ Kouřim, Skopci na porážku, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2007
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Skopci na porážku aneb lásky plné rošády, CP KDP Vysoké n. Jiz. 2007
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Skopci na porážku, 2007
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Malenkyj vjerch aneb Mrtvá vs. Živá, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2008
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Malenkyj vjerch aneb Mrtvá vs. Živá, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2008
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Mrtvá nevěsta, 2009
Kouřim, Mrsťa Prsťa Junior´s, Deset malých černoušků, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2009
Kouřim, Mrsťa Prsťa Junior´s, Mazaný Filip, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2010
Kouřim, ZUŠ, Mrsťa Prsťa / Junior´s, Mazaný Filip, KP Wintrův Rakovník 2011
Kouřim, ZUŠ, Mrsťa Prsťa Junior´s, Mazaný Filip, KP Wintrův Rakovník 2011
Kouřim, Mrsťa Prsťa Junior's, Sbal Špita a vypadni!!!, 2011
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Valmontovy nebezpečné známosti, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2011
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Někdo to rád...(horké?), KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2012
Kouřim, Mrsťa Prsťa Junior´s, Deadline (...a co bude pak), KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2013
Kouřim, Mrsťa Prsťa Junior´s, Deadline (...a co bude pak), KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2013
Kouřim, Mrsťa Prsťa Junior´s, Tajemství hostince U létajícího draka, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2014
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Mnoho povyku pro nic, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2015
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Mnoho povyku pro nic, CP KDP Vysoké nad Jizerou 2015
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Mnoho povyku pro nic, CP KDP Vysoké nad Jizerou 2015
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Mnoho povyku pro nic, CP KDP Vysoké nad Jizerou 2015
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Sbal Špita a vypadni!, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2016
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Sbal Špita a vypadni!, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2016
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Na koho to slovo padne, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2018
Kouřim, Mrsťa Prsťa, Na koho to slovo padne, KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2018
Kouřim, ZUŠ, Mrsťa Prsťa Junior´s, Zběsilé N., KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2019
Kouřim, ZUŠ, Mrsťa Prsťa Junior´s, Zběsilé N., KP Klicperovy divadelní dny Sadská 2019