Databáze českého amatérského divadla

Texty: Protoko OB Radnický dráček 2007

Protokol o průběhu a výsledcích západočeské oblastní přehlídky
činoherních souborů hrajících pro děti
RADNICKÝ DRÁČEK 2007

Vyhlašovatel: Svaz českých divadelních ochotníků, zpč oblastní předsednictvo v Plzni
Pořadatelé: Spolek divadelních ochotníků v Radnicích
Plzeňská neprofesionální scéna v Plzni
Svaz českých divadelních ochotníků, zpč oblastní předsednictvo v Plzni

Místo konání: Kulturní dům U RŮŽE v Radnicích
Datum konání: 11. – 13.května 2007
Odborná porota: PhDr. Jaroslav Vyčichlo, předseda poroty, předseda SČDO
Mgr.Marie Caltová, dramaturg DJKT v Plzni
Miloš Stránský, člen DKJT v Plzni
Tajemnice poroty: Hana Šiková, tajemnice zpč SČDO v Plzni

Průběh přehlídky:
Pátek 11.května 2007
15,00 Soubor M M Hranice
Podle české lidové pohádky do divadelní podoby předvedl DS M M
Kdo si hraje nezlobí
Režie Vratislav Mikan st.

17,00 DS Na poslední chvíli ZUŠ Ostrov
Tomáš Pěkný
A lidské cesty
Režie Lucie Veličková

Aleksandr Sergejevič Puškin
O rybáři a rybce
Režie Lucie Veličková

Sobota 12.května 2007
10,00 Divadlo PROPADLO Plzeň
podle původní pohádky Stanislava Oubrama upravila Dagmar Marovičová
Vodník Mařenka
Režie Dagmar Marovičová

13,00 Divadelní soubor ŠTACE Kaznějov
na motivy Karla Jaromíra Erbena upraveno v režijní škole SČDO
Pták Ohnivák a liška Ryška
Režie Petr Soukup

15,00 Divadelní spolek Jezírko Plzeň
Bohumil Kučera, Petra Bartičková
Láska a povidla
Režie Petra Bartičková

16,00 Podividlo ažažAŠ
Charles Dickens – Iva Peřinová
Čarovná rybí kostička
Režie Vratislav Mikan st.

18,30 Divadelní soubor TYJÁTR Horažďovice
Zdeněk Kozák
Čáry báby Cotlytle aneb Tři zlaté zuby děda Vševěda
Režie Alena Kazdová

Neděle 13.května 2007
9,30 Studio Divadla Dagmar Karlovy Vary
Keltská, svahilská a katalánská pohádka
Na cestě
nastudovaly a hrají Magdalena Hniličková a Libuše Hašková

10,30 Divadelní soubor ŽUMBERA Plzeň
Ladislav Synek
Homámrá aneb Odplata Růžové paní
Režie Jitka Kováříková

13,00 Divadelní studio D 3 Karlovy Vary
Miroslava Exnerová
Jak se Yburan nudil
Režie Miroslava Exnerová

Ocenění:
Čestná uznání
Emilu Hlavničkovi
za ztvárnění postavy Mlynáře v inscenaci hry Vodník Mařenka Divadla PROPADLO Plzeň
Aleně Svobodové
za ztvárnění postavy Zlaté královny v inscenaci Pták ohnivák a liška Ryška
DS ŠTACE Kaznějov
Davidu Chyškovi
za ztvárnění postavy Čerta v inscenaci Láska a povidla DS JEZÍRKO Plzeň
Jitce Rackové
za ztvárnění postavy Vrbína v inscenaci Láska a povidla DS JEZÍRKO Plzeň
Petře Bartičkové
za ztvárnění postavy Vrbase v inscenaci Láska a povidla DS JEZÍRKO Plzeň
Marii Šťastné
za ztvárnění postavy Cotkytle v inscenaci Čáry báby Cotkytle aneb Tři zlaté zuby děda Vševěda DS TYJÁTR Horažďovice
Jiřímu Kizmanovi
za ztvárnění postavy Prince Jiříka v inscenaci Homámrá aneb Odplata Růžové paní
DS ŽUMBERA Plzeň
Romanu Teistlerovi
za ztvárnění postav Hlásný,Šašek,Dědeček a Pocestný v inscenaci Homámrá aneb Odplata Růžové paní DS ŽUMBERA Plzeň
Jakubovi Krejčovi
za ztvárnění postavy Čepičáře Vítka v inscenaci Jak se Yburan nudil DS D 3 Karlovy Vary
Jiřímu Hniličkovi
za ztvárnění postavy Sluhy Ondry v inscenaci Jak se Yburan nudil DS D 3 Karlovy Vary

Ceny
Vratislavu Mikanovi st.
za ztvárnění postavy 1.herce v inscenaci Kdo si hraje nezlobí DS M M Hranice
Michalu Nechutnýmu
za ztvárnění postavy 2.herce v inscenaci Kdo si hraje nezlobí DS M M Hranice
Lucce Velíčkové
za režii a scénografické řešení inscenace O rybáři a rybce DS Naposlední chvíli ZUŠ
Ostrov
Martině Holčákové
za ztvárnění postavy Rybky v inscenaci O rybáři a rybce DS Na poslední chvíli ZUŠ Ostrov
Ivaně Malátové
za ztvárnění postavy Mlynářky v inscenaci Láska a povidla DS JEZÍRKO Plzeň
Jaromíru Jirkovi
za ztvárnění postavy Mlynáře v inscenaci Láska a povidla DS JEZÍRKO Plzeň
Petře Bartičkové
za režii inscenace Láska a povidla DS JEZÍRKO Plzeň
Vratislavu Mikanovi st.
za režii inscenace Čarovná rybí kostička PODIVIDLO ažažAŠ
Magdaleně Hniličkové
za roli v inscenaci Na cestě Studio Divadla Dagmar Karlovy Vary
Petře Caithamlové
za ztvárnění postavy Zindulky v inscenaci Čáry báby Cotkytle DS TYJÁTR Horažďovice
Petrovi Vojkůvkovi
za scénografii v inscenaci Čarovná rybí kostička PODIVIDLO ažažAŠ

Hlavní cena
PODIVIDLO ažažAŠ za inscenaci Ivy Peřinové Čarovná rybí kostička

Na návrh odborné poroty vyhlašovatel na národní přehlídku Rakovnická POPELKA 2007
n o m i n u j e
DS PODIVIDLO ažažAŠ s inscenací Ivy Peřinové Čarovná rybí kostička

doporučuje na prvním místě
DS JEZÍRKO Plzeň s inscenací Petry Bartičkové Láska a povidla

na druhém místě
Studio Divadla Dagmar Karlovy Vary s inscenací keltské, svahilské a katalánské pohádky Na cestě.

Zpracoval Vlastimil Ondráček
V Radnicích dne 13.května 2007.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':