Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha-Košíře, ZUŠ Na Popelce, Topinambura, úřčast Festival loutkářů 2008 - Vlasta Polednová v Loutkáři 2008, č. 3

Na počátku věků je koláž podle předlohy Z. Šmída Bubáci a vlčí hlavy a andersenovského motivu z Pasáčka vepřů. LS Topirambura jsou žáci ZUŠ z Prahy 5, které divadlo evidentně baví, ale mají hlavně dobré pedagogické vedení (Radka Svobodová se podílela na této inscenaci také dramatizací a režií). Opět kombinace živých herců a jednoduchých loutek, masek, paravan a spousta dobrých nápadů. Ocenila jsem velmi dobrou hereckou komunikaci - ti mladí vědí, co říkají, poslouchají se a odpovídají si, partnerská souhra funguje i mezi živákem a loutkou, což není málo. A proč se vracejí k počátku věků? Tehdy přece se oddělili „padlí andělé“ a svět je od té doby dobrý i špatný, a jiný už nebude. Vyjádřit tuhle myšlenku tak prostými jevištními prostředky a provázat ji logicky s pohádkovým motivem bylo více než zdařilé.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':