Databáze českého amatérského divadla

Texty: Louny, Blesk: Opona za milion skončila ve sběru

Blesk.cz
zmizela už v roce 2003
Opona za milion skončila ve sběru

02.12. 05:00
Ve sběru. Tak skončila kovová protipožární opona uznávaných výtvarníků Zdeňka Sýkory a Vladislava Mirvalda z lounského Vrchlického divadla.
Z něj zmizela během jeho rekonstrukce dokončené v roce 2003. Cena se odhaduje na milion korun.
Připustili to zástupci vedení města. "Pátrali jsme a zjistili, že ještě na začátku přestavby v divadle byla. Během ní se ale změnilo uspořádání hlediště a jeviště, takže už nevyhovovala. Nestáli o ni ani hasiči, kteří rozhodli, že lepším protipožárním opatřením bude vodní clona," vysvětlila tajemnice městského úřadu Renáta Čapková, proč kovová opona skončila zřejmě rozřezána na kusy někde ve sběrně. "Nikdo tehdy netušil, že má hodnotu, o jaké se teď hovoří," dodala.
Opona o rozměrech 11 x 9 metrů namalovaná společně oběma výtvarníky podle návrhu Zdeňka Sýkory by měla dnes podle odborníků hodnotu kolem milionu korun. Zda bude za její zašantročení pohnán někdo k odpovědnosti, zatím nikdo z vedení města neřekl.
Autor: uá

Související Osobnosti

Související Organizace

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':