Databáze českého amatérského divadla

Texty: ZAJÍC, Vladimír: Prvé perlivé bechyňské Perlení v novém miléniu – Doktor Pouštník & Hadrářova dcera. AS 2001, č. 1, s. 12–14.

DDT POLENO Bechyně - Hubert Krejčí: Doktor Pouštník & Hadrářova dcera
Herecky vybavené trio interpretů v přehledné a udržené stylizaci odvyprávělo příběhy páně Krejčího. Tím je řečeno, že jsme celkem věděli kdo je kdo, pochopili příběh jako takový, ale nebylo zcela jisté, kam, k čemu inscenace ukazuje. Přesněji, proč se zrovna hrají tyto příběhy, jaký smysl je ukryt za ne zcela čitelným významem. Znova podotýkám, že se jedná o vybavené jedince, kteří divadelně myslí. Jsou mocni z herecké a dramatické postavy stvořit dramatickou osobu a vést vespolné jednání. Otázkou nejsou tedy prostředky, ale cíl. Příkladně hlasem nabízeli více významů jednoho pojmu, nabízeli asociace, ve kterých se ztrácelo co chtějí a proč a jak toho dosahují. Byly jsme svědky zásadní triády: nápad, realizace, zhodnocení, ale ne vždy jsme rozuměli, kam a k čemu směřuje. Stručně řečeno: přesto, že mezi dramatickými osobami vztahy byly, nebyly jasné. Na jevišti existovaly tři osobnosti vedle sebe, jejichž vztahy a postoje se jevily náhodné. Zážitek z představení existoval, ale ...
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':