Databáze českého amatérského divadla

Texty: Malé divadýlko, text k historii souboru zpracovala 1980 pracovnice DK Vlasta Doupovcová

Zpráva pracovnice Domu kultury KSB, Vlasty Doupovcové, která 10. 7. 1980 napsala:

Malé divadýlko vzniklo v roce 1975. Členy souboru byli převážně studenti pedagogické fakulty UJEP v Brně. Pohnutkou a impulsem / jako u většiny autorských divadelních souborů obdobného typu / byla studentská recese, chuť a potřeba bavit se navzájem. Tomu odpovídal i charakter programů / večery tzv. koláží – humoru a písní, kratší hry, improvizované večery svým obsahem odrážející prošlý den /.
Od roku 1978 silně poklesl počet uváděných titulů /do té doby cca 40 ročně/, větší důraz byl kladen na prostudování předlohy a provedení.
Od té doby byly uvedeny čtyři premiéry autorských her / Rybář a moře, Spartakus, Tálinský trojúhelník a Jáma/. Každá hra byla několikrát upravována vzhledem k přibývajícím zkušenostem.
S tituly Spartakus a Jáma se MD zúčastnilo různých přehlídek a festivalů / Národní přehlídka studentských divadel, Akademický Prešov, Šrámkův Písek a pod/.
V současné době je soubor složen většinou ze studentů různých vysokých škol a jejich absolventů. Koncem roku 1979 se stal novým zřizovatelem Dům kultury ROH Královopolské strojírny v Brně, který umožňuje MD zkoušení v jeho prostorách, vystoupení v sále a snaží se být nápomocen v práci souboru. MD uvádí své inscenace nejčastěji v Domě kultury. Ve Vysokoškolském klubu a jiných mládežnických klubech a zařízeních.

Text zprostředkoval Jiří Malý, Brno
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':