Databáze českého amatérského divadla

Texty: LHOTSKÁ, Jiřina: Dětská scéna Stochov 2009 - Někdo to dělat musí. Deník Dětské scény Trutnov 2009, č. 0, s. 4, 5.

Naopak textem, který má předpoklady stát se dobrým východiskem pro dobré představení byla dramatizace na motivy knihy Ch. Moora Špinavá práce – Někdo to dělat musí. Text připravila pro děti ze ZUŠ Brandýs nad L. jejich učitelka I. Ulrychová. Fantasy příběh zestručnila a zjednodušila pro potřeby souboru CETKA a spol. tak, že v sobě obsahuje evidentně silný potenciál stát se dobrodružstvím pro herce i diváka. Vzrušující a dráždivé téma se zatím zcela nepodařilo přetlumočit ve stejně vzrušující a dráždivé divadelní sdělení především proto, že aktéři na jevišti si teprve svoji jistotu hledají.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':