Databáze českého amatérského divadla

Texty: KOTISOVÁ, Marie: Západočeské setkání mladých divadelníků opět pod Klínovcem - Operace Káně: Honzíkova cesta do Pekel. AS 2000, č. 2

DS NADRÁTKÁCH Karlovy Vary / Bohumil Říha, Stanislav Hoffman a kolektiv:
OPERACE KÁNĚ: Honzíkova cesta do Pekel (špionážní drama)
Inscenace je složena ze dvou samostatných příběhů. Hlavní hrdina příběhu prvního, odehrávajícího se v Koníkovicích, Honzík Tichý, je vyslán do příběhu druhého, do Pekel, jako Pepíček Sláma.Tady začíná špionážní téma, neboť Honzík alias Pepíček má za úkol pro družstvo a družstevníky z Koníkovic získat konstrukční plány letadélka KÁNĚ z letiště z Pekel. Ale vzhledem k tomu, že jsou použity dva příběhy a původní Říhova citace, děj se zbytečně komplikuje a stává se nečitelným. Ha, pojatá jako špionáž, v závěru ústí do jakési Říhovy biografie, a tak není jasné, zda se jedná o parodii na špionáž, parodii na tvorbu Bohumila Říhy, nebo parodii na samotného Říhu. Představení používá naivní až infantilní prostředky. Takovéto zpracování textu je sice v zásadě možné, ale divadlo má přece jenom určité zákonitosti, které nelze opominout. Studentský soubor NADRÁTKÁCH, kterému chybí základní herecké vybavení, si nedělá žádné starosti s vytvářením situací, ani s výstavbou děje. Ale každé divadlo musí mít řád a zde byl řád jen ve smyslu zábavy pro vrstevníky a kamarády. Řád ve smyslu studentské recese.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':