Databáze českého amatérského divadla

Texty: Plzeň, KOTISOVÁ, Marie: Západočeské setkání mladých divadelníků opět pod Klínovcem – Hostinec U zeleného mnicha. AS 2000, č. 2

Loutkářský soubor RÁMUS Plzeň / Na motivy divadelní hry B.Brechta Kavkazský křídový kruh: HOSTINEC U ZLOMENÉHO MNICHA
Autorka úpravy Zdenka Vašíčková zpracovala text s důrazem na téma pro soubor důležité: lidské právo adoptivní matky na dítě. Tolik z programu. Loutkové divadlo RÁMUS tentokrát poprvé používá v inscenaci místo loutky předmět, který se tím pádem stává znakem. Hra je pojata jako hudební podívaná, což je sice velmi sympatické, ale cosi zde chybí. Jakoby se soubor příliš spoléhal na znaky, které zas tak nosné nejsou. Znak protagonisty nutí k činohernímu herectví, a právě tady je kámen úrazu. Nezkušenost. Tam, kde hudba a znak pomáhá postavě, tam vyjádření, nebo lépe ztvárnění situací, funguje. Inscenace je plná překvapivých, prostých nápadů, velmi dobré hudby a jevištních zvuků. Znaky jsou bezvadné, ale herectví chybí a tím chybí i vztahy. Tak jsou postavy často jen komentovány. Přesto podívaná to byla neobvyklá a příjemná, stejně jako setkání se samotným souborem.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':