Databáze českého amatérského divadla

Texty: ZÁMEČNÍKOVÁ, Ema: Krajská přehlídka dětského divadla Holice 2009 - Kokomá komá. Deník Dětské scény Trutnov 2009, č. 0, s. 13.

Doporučení do širšího výběru:
ZŠ Litomyšl, Zámecká, soubor Zámex - Kokomá komá
Vedoucí: Dagmar Burdová, předloha: Jiří Dědeček
Zcela začínajícímu souboru (vznikl v září tohoto šk.roku) nabídla vedoucí scénář z básniček Jiřího Dědečka, které by se mohly někomu zdát nevhodné pro tak velké děti. Volba se však ukázala šťastná, neboť členové souboru se s texty zcela ztotožnili, přijali je za své a obohatili je o svá témata. Představení působilo velmi příjemně, zejména svojí hravostí a upřímností. Nezkušenost se však projevila hned v několika problémech – ne každé jevištní provedení jednotlivých textů je vydařené - vypointované a sdělné, též princip výběru a řazení básniček nepůsobil dotaženě a uceleně. Někdy se ozvalo „vlnkování“ a další nedostatky v mluvním projevu dětí. Avšak soubor, a hlavně jeho vedoucí, projevili mimořádné nadšení a cit. Nejen proto, i pro již zmíněnou hravost a upřímnost, se lektorský sbor rozhodl toto představení doporučit.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':