Databáze českého amatérského divadla

Texty: MAXA, Miloš: Krajská přehlídka dětského divadla Brno 2009 - Doktorská pohádka. Deník Dětské scény Trutnov 2009, č. 0, s. 15 - 16.

Divadelní soubor ze ZŠ Vedlejší uvedl na přehlídce další inscenaci podle Čapkovy předlohy – Doktorskou pohádku. V představení vystupuje úctyhodný počet dětí (25) ve věku 8-9 let. Děti si vypravování tohoto příběhu užívaly, oceňovali jsme jejich herní a taneční projev i přes to, že občas postavy nejednaly mezi sebou, ale deklamovaly text divákům Poněkud problematická je pak samotná postava Magiáše, jehož „zlou minulost“ soubor neexponuje, a je podobný jak vodníkovi, tak hejkalovi. Zásah lékaře, který je mu ochotný pomoci, pouze když Magiáš přestane být nepřátelský vůči lidem, pak vyznívá trošku jako vydírání.

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':